1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. Sony integruje HbbTV z nowymi telewizorami LCD

Sony integruje HbbTV z nowymi telewizorami LCD

LCD-Fernseher

Sony integruje HbbTV z nowymi telewizorami LCD

Miłośnicy kina domowego od jakiegoś czasu spekulują o niemieckiej premierze HbbTV. Do tej pory telewizory z wbudowanym „teletekstem 2.0” były jeszcze marzeniami o przyszłości. Teraz to się zmieniło, bo Sony jako pierwszy producent na świecie produkuje nowe telewizory LCD ze zintegrowanym HbbTV dla niemieckich sprzedawców. Sygnał startowy zostanie podany już w marcu 2011 roku, dzięki czemu wszystkie obsługujące Internet telewizory BRAVIA LCD najnowszej generacji będą mogły korzystać z inteligentnej usługi online. Oprócz innych opcji umożliwia to dostęp do internetowych bibliotek mediów ARD, ZDF i Arte; ARD oferuje nawet dalsze informacje na tematy telewizyjne i udostępnia elektroniczny przewodnik po programach.

Dzięki funkcji BRAVIA Internet można również oglądać filmy online z SAT.1, ProSieben i kabeleins. Ponadto dostępne są inne darmowe kanały wideo (YouTube, „DFB Highlights”). Dla kinomanów jest internetowy sklep z filmami „Qriocity”, który oferuje nowe hity filmowe – bezpośrednio dostępne z internetu. Ceny za to wahają się od 2,99 euro do 5,99 euro, w zależności od aktualności i jakości (SD lub HD). Kolejnym elementem serwisu „Qriocity” jest jego bogate archiwum muzyczne (sześć milionów tytułów muzycznych), które oferuje możliwość odtwarzania wybranych tytułów muzycznych za pośrednictwem kompatybilnych z siecią produktów firmy Sony (od 3,99 euro/miesiąc).

Oczywiście, dzięki zintegrowanej przeglądarce, na nowych telewizorach BRAVIA LCD z obsługą Internetu można wywołać dowolną stronę internetową. Repertuar obejmuje również wideorozmowy przez Skype, do których można dokupić opcjonalną kamerę z wbudowanym mikrofonem.

Powiązane artykuły