1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. Loewe prezentuje nowe telewizory Xelos LED

Loewe prezentuje nowe telewizory Xelos LED

Xelos TV

Loewe prezentuje nowe telewizory Xelos LED

Niemiecki producent premium Loewe zapowiada dalszy rozwój swoich udanych telewizorów Xelos, których najnowsza generacja jest teraz wyposażona również w podświetlenie LED. Dzięki temu wprowadzeniu telewizory z serii Xelos mają teraz znacznie bardziej płaski design, a jednocześnie osiągają wyższą wartość kontrastu dynamicznego i zoptymalizowane odwzorowanie kolorów. Obowiązkowy jest wyświetlacz filmów kinowych 24p oraz zintegrowane tunery DVB-T i DVB-C. Opcjonalnie zestaw może być wyposażony w tuner DVB-S2. Dzięki technologii 100 herców z rzeczywistym obliczaniem międzyklatkowym i detekcją ruchu, a także Full HD kontury wydają się ultra ostre, a czas reakcji obrazu został znacznie przyspieszony.

Aspekty ekologiczne są również na pierwszym planie w nowych modelach Xelos firmy Loewe. Telewizory posiadają czujnik OPC, odpowiedzialny za automatyczną regulację jasności oraz innowacyjny system VBD+, który uwzględnia kontrast sygnału wideo. Tryb eco jest również energooszczędny i w połączeniu z energooszczędną technologią LED powoduje, że zużycie energii w trybie stand-by wynosi tylko 0,37 W. Aby zapewnić dobry dźwięk, Loewe wyposażyło telewizory we własny system Sound+, który dostarcza potężną moc 2 x 20 W przez zintegrowane głośniki.

Nowe telewizory muszą teraz spełniać także wymagania multimedialne. W związku z tym Loewe Media+ umożliwia odtwarzanie mediów cyfrowych (filmów, muzyki i zdjęć) z nośników pamięci USB. Kolejną atrakcją jest nowa funkcja MediaHome USB, która ułatwia nagrywanie przez USB na zewnętrznych dyskach twardych. Oczywiście nagrania z innych telewizorów Loewe można również oglądać za pośrednictwem połączenia USB.

Od telewizora klasy premium klient może oczekiwać także nowoczesnego designu, który z łatwością wkomponuje się w odpowiednie środowisko życia. Loewe również wzięło pod uwagę te wymagania: telewizory LED Xelos oferują klasycznie nowoczesny wygląd, który można określić jako purystyczny i niesztampowy. Smukłe proporcje i jednoczęściowa powierzchnia z matowymi elementami dają ponadczasowy efekt. Niemniej jednak, specjalny wzór otworów głośnikowych stanowi przyciągający wzrok akcent. Dostępne są różne możliwości umieszczenia: Uchwyty ścienne VESA, rozwiązania typu rack lub zastosowanie Table Stand z lakierowanego z tyłu szkła.

Nowe telewizory Xelos będą dostępne w sklepach w marcu w rozmiarach 32 i 40 cali oraz w dwóch wariantach kolorystycznych czarnym i chromowanym srebrnym. Rekomendowane ceny to 1300 i 1900 euro.

Powiązane artykuły