1. Strona główna
  2. »
  3. Projektor
  4. »
  5. Beamer News
  6. »
  7. Samsung SP-A8000: nowy projektor kina domowego 3D

Samsung SP-A8000: nowy projektor kina domowego 3D

Samsung SP-A8000

Samsung SP-A8000: nowy projektor kina domowego 3D

Nowy projektor 3D SP-A8000 firmy Samsung oferuje superlatywną rozrywkę: dzięki projektorowi DLP z technologią aktywnej migawki salon w domu można przekształcić w salę kinową, dostarczając obrazy Full HD „na dotyk”. Nawet konwencjonalne treści 2D, takie jak domowe filmy czy gry, mogą uzyskać atrakcyjną trójwymiarową głębię dzięki konwersji 2D do 3D i odpowiednim okularom migawkowym. Do odtwarzania Samsung oferuje różne urządzenia, takie jak nowe odtwarzacze Blu-ray; można też wykorzystać komputery PC lub konsole do gier, które wystarczy podłączyć do projektora przez HDMI.

Dlaczego nie odkryć na nowo klasycznego filmu w formacie 3D? SP-A8000 umożliwia to za jednym dotknięciem przycisku. Stopień głębokości można regulować indywidualnie za pomocą pilota. W przypadku technologii 3D projektora, Samsung opiera się na sprawdzonym procesie Active Shutter, ponieważ użytkownicy otrzymują reprodukcję Full HD, która nie różni się jakością od telewizorów LED 3D Samsunga. Dzięki okularom 3D, które są zawarte w zakresie dostawy, uzyskuje się realistyczny efekt przestrzenny. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby zorganizować wspólny wieczór telewizyjny z przyjaciółmi, ponieważ dodatkowe okulary migawkowe można podłączyć bezprzewodowo do projektora.

Samsung opracował technologię optymalizacji obrazu 3D HyperReal Engine, która jest dostępna również w nowym projektorze SP-A8000. Zapewnia analizę sygnału obrazu oraz optimum pod względem kontrastu, koloru i ruchu. Nie ma znaczenia czy treść jest 2D czy 3D. Projektor ma współczynnik kontrastu 10 000:1 i rozdzielczość 1 920 x 1 080 pikseli; jest to niezbędny wymóg do osiągnięcia kinowej przekątnej projekcji do sześciu metrów. Interfejs HDMI 1.4 umożliwia podłączenie SP-A8000 do szerokiej gamy urządzeń.

Samsung SP-A8000 ma być dostępny w sklepach od końca lipca 2011 roku. RRP została ustalona na poziomie 4 990 euro.

Powiązane artykuły