1. Strona główna
  2. »
  3. Projektor
  4. »
  5. Beamer News
  6. »
  7. NEC prezentuje nowe projektory z serii M

NEC prezentuje nowe projektory z serii M

NEC prezentuje nowe projektory z serii M

Wraz z nową serią M, NEC wprowadza na rynek projektory, które już otrzymały znak jakości TCO. Ten znak jakości jest jedynym niezależnym i uznawanym na całym świecie certyfikatem, który uznaje wysoką wydajność i minimalny wpływ na środowisko. Seria M ma oferować modele będące następcami serii NP610, które oprócz doskonałej wydajności mają również optymalny potencjał oszczędności energii. Urządzenia wykorzystują pierwszą na świecie funkcję „Auto Eco Mode” oraz funkcję oszczędzania energii „75-procentowe wyciszenie AV”, co pozwala na zauważalne obniżenie kosztów eksploatacji.

Certyfikat TCO obejmuje wszystkie projektory z serii M o natężeniu światła do 3.500 ANSI lumenów. Na ogół modele te mają rozdzielczość XGA (1 024 x 768 pikseli) i WXGA (1 280 x 800 pikseli). Do tego dochodzi współczynnik kontrastu 2 000:1; szczytowa wartość jasności wynosi do 4 200 ANSI lumenów, w zależności od modelu. Wszystkie projektory posiadają 1,7-krotny zoom optyczny, co pozwala na elastyczną instalację. Zachowane zostały sprawdzone funkcje poprzednich modeli, takie jak Direct Power On, Carbon Saving Meter i Vertical Keystone. Z drugiej strony, opcje połączeń zostały ponownie poprawione dzięki możliwościom HDMI i trzem portom USB. Zdjęcia zapisane na pamięciach USB można teraz łatwo wyświetlać za pomocą dwóch interfejsów USB typu A. Interfejs USB typu B, który umożliwia bezpośrednie połączenie z komputerem, a tym samym umożliwia sterowanie prezentacją za pomocą pilota, jest przyszłościowy.

Z wyjątkiem modelu M420X (początek sprzedaży: luty 2011), projektory M są w sprzedaży od października. NEC Display Solutions udziela trzyletniej gwarancji na modele oraz sześciomiesięcznej gwarancji / 1000 godzin pracy na lampę projektora. Klienci z sektora nauczania mogą liczyć na bezpłatne przedłużenie gwarancji na lampę projektora do 3 lat / 3 000 godzin pracy, pod warunkiem dokonania rejestracji.

Powiązane artykuły