1. Strona główna
  2. »
  3. Projektor
  4. »
  5. Beamer News
  6. »
  7. ISE 2011: Optoma pokazuje cztery nowe projektory

ISE 2011: Optoma pokazuje cztery nowe projektory

ISE 2011: Optoma pokazuje cztery nowe projektory

Optoma zaprezentuje na targach ISE w Amsterdamie cztery nowe projektory. W wydanej z wyprzedzeniem informacji prasowej firma początkowo przedstawiła jedynie wyróżniające się cechy projektorów. Flagowym przedstawicielem serii produktów z wyższej półki jest model EH7500 o natywnej rozdzielczości WUXGA 1 920 x 1 200 pikseli i wartości jasności 6 500 ANSI lumenów. Projektor jest również wyposażony w pełni zmotoryzowany lens shift i pięć wymiennych obiektywów. Podwojenie żywotności lampy gwarantuje podobno tryb przekaźnika lampy do pracy ciągłej.

Nowa Optoma EW775 to urządzenie 3D o mocy 120 herców. Projektor WXGA oferuje 4,500 ANSI lumenów i jest w pełni „3D-ready”. Jednocześnie jest on również możliwy do rozbudowy, gdyż Optoma planuje wprowadzić na ISE switchbox 3D-XL, który umożliwia odbiór sygnału telewizyjnego 3D, np. z Blu-ray, Sky 3D czy konsoli do gier obsługującej 3D. Można go podłączyć do każdego projektora kompatybilnego z DLP 3D.

Jako kolejną innowację Optoma zaprezentuje na ISE natywny projektor Full HD EH1060i. Jak dotąd, dla tego produktu dostępne są następujące informacje: Jasność: 3.500 ANSI lumenów, kontrast: 2.500:1. Projektor ma ponoć rozbudowane funkcje do zastosowań, w których wymagana jest absolutna szczegółowość. Jest on kompatybilny z Crestron RoomView, dzięki czemu może być w pełni kontrolowany przez sieć.

Na prezentacji znalazł się również obsługujący 3D projektor ultrakrótkiego rzutu o skrócie EW675UT, który w trybie WXGA jest w stanie wyświetlić 60-calowy obraz z odległości 37 centymetrów. Dzięki jasności 3000 lumenów nadaje się do środowisk biznesowych i szkolnych, a także jest kompatybilny z Crestron RoomView.

Optoma obsługuje również sektor digital signage na ISE. Tutaj zaprezentowany zostanie odtwarzacz digital signage SignShow D5000, który oprócz grafiki w tle może wyświetlać do sześciu różnych stref medialnych jednocześnie. Ponadto do podziwiania są niektóre rozwiązania dotykowe z wyświetlaczami w rozmiarach 15, 18 i 22 cali.

Powiązane artykuły