1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. Philips Cinema 21:9 Gold z pasywną technologią 3D

Philips Cinema 21:9 Gold z pasywną technologią 3D

Philips Cinema 21:9 Gold mit passiver 3D-Technik

Philips Cinema 21:9 Gold z pasywną technologią 3D

Philips ujawnił właśnie informacje o trzecim modelu swoich płaskich telewizorów w formacie Cinema, którego premiera planowana jest na lipiec 2011 roku. Nowy Philips Cinema 21:9 Gold (50PFL7956K) po raz pierwszy wykorzystuje technologię polaryzacji z pasywnymi okularami 3D. Ekran LCD charakteryzuje się częstotliwością 100 Hertz i przetwarzaniem obrazu „Pixel Precise HD”, podświetleniem Edge LED i reaguje w ciągu zaledwie dwóch milisekund. Cinema 21:9 Gold został również wyposażony w nowo opracowaną konwersję 2D do 3D, która działa w czasie rzeczywistym.

Philips wykorzystuje specjalnie stworzoną technologię formatowania, która pozwala na wyświetlanie filmów na pełnym ekranie i bez zniekształceń w ich rodzimym formacie. Dotyczy to również materiałów w formacie 16:9. Wyjątkowo szeroki ekran, szerszy o ponad jedną trzecią od zwykłego formatu 16:9, ma tę zaletę, że można korzystać z treści internetowych lub komunikować się za pośrednictwem Facebooka i Twittera, oglądając jednocześnie film fabularny.

Dzięki funkcji „Easy 3D” nowy Cinema 21:9 Gold ma tworzyć szczególnie ostre obrazy, w których podwójne kontury (crosstalk) praktycznie nie mają znaczenia. Dzięki zastosowanej po raz pierwszy technologii polaryzacyjnej można stosować lekkie i przede wszystkim niedrogie okulary pasywne.

Dzięki nowej funkcji „Smart TV”, która umożliwia dostęp do treści online, Kino 21:9 Gold staje się portalem medialnym, który umożliwia również strumieniowe przesyłanie plików wideo, zdjęć i muzyki z tabletów, notebooków lub smartfonów, a także przechowywanie (nagrywanie przez USB) filmów fabularnych i programów na twardych dyskach. Dzięki kolumnom Smart TV „SimplyShare, Control, Net TV and Program” użytkownik ma dostęp do aplikacji internetowych, które z kolei zapewniają dostęp do Twittera, Facebooka i bibliotek wideo online. Opcjonalnie Philips 50PFL7956K może być obsługiwany za pomocą tabletu lub smartfona.

Jak już wspomniano, Philips ma wyświetlacz z wieloma oknami. Dzięki funkcji „Multiview”, preferowanej przez ekspansywny ekran, można jednocześnie wyświetlać treści z różnych źródeł. Dalsze rozwinięcie popularnej technologii Ambilight, „Ambilight Spectra 2”, rzuca światło z obu stron telewizora na ścianę za nim, dzięki czemu ekran wydaje się jeszcze większy. Jednocześnie kolor i jasność są dostosowane do otoczenia.

Philips Cinema 21:9 z serii Gold ma trafić do sprzedaży w lipcu 2011 roku. Nie jest jeszcze dostępna rekomendowana cena detaliczna.

Powiązane artykuły