1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. Sony prezentuje nowe telewizory LCD BRAVIA

Sony prezentuje nowe telewizory LCD BRAVIA

BRAVIA LCD-Fernseher

Sony prezentuje nowe telewizory LCD BRAVIA

Firma Sony zaprezentowała na targach CES 2011 w Las Vegas świeży skład serii BRAVIA. Modele te są przyszłościowe i oferują dostęp do Internetu. Prawie wszystkie typy posiadają nowy standard HbbTV. BRAVIA Internet Video, Qriocity i bezpłatny dostęp do Internetu przez przeglądarkę internetową czynią z serii BRAVIA prawdziwe centrum rozrywki. Nowe procesory o nazwie „X-Reality” i „X-Realtity Pro” dodatkowo poprawiają jakość obrazu. Popularne internetowe usługi wideo BRAVIA zostały rozszerzone, a wybór Qriocity (wideo na żądanie) również stał się bogatszy.

Aby w pełni wykorzystać nieograniczony wybór Internetu, musi być on łatwy i intuicyjny w obsłudze. Firma Sony zadbała o to: telewizja BRAVIA Internet Video i Qriocity są łatwe do sterowania za pomocą pilota. Osoby, które chcą uzyskać dostęp do ulubionych stron internetowych, mają możliwość podłączenia notebooka VAIO bezpośrednio do telewizora lub skorzystania z nowych aplikacji zdalnego sterowania BRAVIA dla smartfonów. W przypadku tego ostatniego, dzięki darmowej aplikacji, iPhone lub telefon z systemem Android staje się pełnoprawną klawiaturą telewizyjną.

Ponieważ większość telewizorów LCD ma wbudowane Wi-Fi, można je bezprzewodowo połączyć z Internetem. W przypadku pozostałych modeli można użyć pamięci USB UWA-BR100 WLAN, jak dotychczas. Ponieważ wszystkie telewizory Sony obsługują Skype, oferta akcesoriów została poszerzona o mikrofon i kamerę. W ten sposób nowe telewizory stają się również centrum komunikacyjnym. Jakieś życzenia pozostały otwarte? Proszę bardzo: dostępny jest również bezpośredni dostęp do Twittera, Facebooka czy Picasy.

Jednak jakość obrazu w telewizorze nadal decyduje o sukcesie komercyjnym. Aby jak najlepiej wykorzystać sygnał wejściowy, firma Sony wprowadziła dwa nowe procesory obrazu, „X-Reality” i „X-Reality PRO”, które mogą znacznie poprawić zdjęcia SD i filmy niskiej jakości, nawet do poziomu HD. W ten sposób unowocześnia się nawet rozedrgane filmy internetowe. Wraz z nowo opracowanymi algorytmami kontroli ruchu „XR 200”, „XR 400” i „XR 800” firma Sony gwarantuje pierwszorzędną jakość obrazu, zwłaszcza w scenach pełnych akcji.

Na koniec kilka cech dopełniających nowy wygląd BRAVIA: większość modeli posiada dwa porty USB, dzięki czemu oprócz korzystania z opcjonalnie dostępnego pałąka WLAN, dostępne jest jeszcze jedno połączenie do przesyłania filmów, zdjęć czy muzyki. Możliwe jest również podłączenie dysku twardego z nagrywaniem za pomocą jednego przycisku.

Powiązane artykuły