1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. Toshiba prezentuje pięć nowych serii telewizorów LCD

Toshiba prezentuje pięć nowych serii telewizorów LCD

toshiba-neue-lcd-tv-serien

Toshiba prezentuje pięć nowych serii telewizorów LCD

Toshiba wprowadza na rynek europejski pięć nowych serii telewizorów LCD. Japończycy uwzględniają przy tym indywidualne potrzeby swoich klientów, zarówno pod względem technicznym, jak i finansowym. Wszystkie nowe modele mają jedną wspólną cechę: są jednymi z pierwszych europejskich urządzeń, które są kompatybilne z systemem Windows 7, a tym samym coraz częściej zamieniają dawne migoczące pudełko w centrum multimedialne. Ze względu na różne cechy wyposażenia i różnice w wielkości, znane już ceny wahają się od 649 do 1 599 euro. Ci, którzy chcą czegoś jeszcze bardziej luksusowego, będą musieli poczekać do premiery serii WL w czerwcu 2010 roku, która wyznacza początek nowej oferty Toshiby:

Nie leczy się niczym innym: serial „WL

…oferuje nabywcy, według Toshiby, najlepszą jakość obrazu dzięki zastosowaniu systemu „Active Vision M200 HD Pro”, a także obszernych i aktualnych innowacji technicznych. Wyróżnia się bezprzewodowym połączeniem z siecią domową, certyfikatem DLNA i kompatybilnością z systemem Windows 7, wszystkimi możliwymi opcjami połączeń i najprostszą możliwą obsługą. Kolejne zalety serii WL to zmniejszone zużycie energii dzięki technologii Edge LED oraz zintegrowane tunery DVB-T, -C, -S/S2 i HD (H.264). Ponadto oferowane są niezliczone dodatkowe udoskonalenia techniczne. Zastosowany design Air-Lagoon w połączeniu z super smukłą konstrukcją ma również wiele do zaoferowania dla oka poza eksploatacją. Purystów dźwiękowych również nie powinno zabraknąć: Bogate brzmienie dostosowane do otoczenia mają gwarantować 10-watowe głośniki dzięki korektorowi Audyssey EQ.

Telewizory, oznaczone skrótem WL743, będą dostępne od czerwca 2010 roku w rozmiarach 40, 46 i 55 cali.

Bezprzewodowa sieć domowa z serią VL

…i szczególnie wygodne, ponieważ modele VL są jednymi z pierwszych w Europie modeli kompatybilnych z systemem Windows 7, jak podaje Toshiba. Otwiera to wiele nowych możliwości, takich jak przesyłanie plików na ekran telewizora w trybie Windows Media Player. Nowe serie Full HD VL733 i 743 również powinny przekonać genialną jakością obrazu, w tej serii z „Active Vision M100HD”; wieloma możliwościami podłączenia, wyjątkowo smukłą konstrukcją w kolorze fortepianowej czerni i znacznie zredukowanym zużyciem energii. Pod względem brzmienia modele te są identyczne jak seria WL. Modele VL posiadają również certyfikat DLNA, czyli są w stanie odbierać strumienie multimedialne, które są sterowane za pomocą kontrolera Toshiba Media Controller. Zakres dostawy obejmuje klucz sprzętowy USB z interfejsem WiFi. Dodatkowo seria VL743 posiada tuner DVB-S/S2.

Toshiba REGZA VL733Zdjęcie: Toshiba REGZA seria VL733

Modele VL733 są już dostępne w rozmiarach 32-, 40- i 46-calowych w cenach od 1.099 do 1.599 euro. Seria VL743 zostanie wprowadzona na rynek w czerwcu.

Nowe modele SL: niemal identyczna konstrukcja

…ale bardziej umiarkowane w cenie. Telewizory z serii SL733 są również kompatybilne z systemem Windows 7, posiadają certyfikat DLNA i są energooszczędne dzięki technologii Edge LED, która pozwala na uzyskanie ultrapłaskiego, nowoczesnego designu. W skrócie: ustępstwo Toshiby wobec klientów o ponadprzeciętnych wymaganiach w zakresie jakości, jak również aktualnych innowacji w połączeniu z wyraźną świadomością cenową. Cechy wyróżniające: W tej serii zastosowano układ MetaBrain, ale jego moc obliczeniowa też podobno jest wystarczająco duża. Ponadto modele są „wireless ready” i opcjonalnie dostępny jest klucz sprzętowy USB. Identyczna konstrukcja jak w serii VL: technologie optymalizacji obrazu i komfortu, takie jak Resolution+, Auto View i Active Vision M100HD.

Toshiba REGZA SL733Zdjęcie: Toshiba REGZA SL733 series

Modele z serii SL733 są już dostępne w sprzedaży w specjalistycznych sklepach. W rozmiarach ekranu od 32 do 46 cali, zestawy mają ceny od 999 do 1 599 euro.

Ostrość: nowa seria XV firmy Toshiba

…obiecuje przede wszystkim zabawę z telewizją w niskiej cenie, prostą obsługę i jakość obrazu, która ma sprostać najwyższym wymaganiom. Nowa seria jest również kompatybilna z systemem Windows 7, posiada certyfikat DLNA i jest jednym z pierwszych telewizorów w Europie z takim wyposażeniem. Dla entuzjastów kolorów seria XV733 oferuje rozdzielczość Full HD w połączeniu z technologią 100Hz Active Vision M100HD oraz zarówno analogowe jak i obsługujące HD tunery DVB-T/C. Modele XV743 uzupełniają to nawet o tuner DVB-S/S2. Miłośnicy połączeń przewodowych znajdą w tej serii również połączenie LAN. Wygodni współcześni powinni również być w stanie nadal oddawać się swojej kanapowej egzystencji z tymi telewizorami dzięki rozbudowanym funkcjom komfortu. Nawet z nieuniknionymi rachunkami za prąd można się spokojnie zmierzyć, ponieważ Toshiba CCFL Eco-Panel dzięki wyjątkowej transmisji światła jest znacznie bardziej oszczędny niż standardowe panele LCD i wymaga nawet 65% mniej energii w 40-calowym modelu z funkcją AutoView.

Toshiba REGZA XV733Zdjęcie: Toshiba REGZA XV733 series

Po raz kolejny na wyjątkowy luksus trzeba poczekać nieco dłużej. W związku z tym modele XV733 są dostępne w sprzedaży od zaraz, natomiast jednostki XV743 będą dostępne dopiero w czerwcu. Dostępne rozmiary XV733: od 32 do 46 cali, za które trzeba wyłuskać od 749 do 1 099 euro.

Premiera dla niedrogiej serii RV733

…który, choć w niskim segmencie cenowym, jest również zintegrowany z koncepcją wieloekranową, jak wszystkie inne nowe telewizory Toshiby. Tym samym modele RV733 posiadają również kompatybilność z systemem Windows 7 oraz certyfikat DLNA. Ponadto są one „wireless ready”, oferują wyświetlacz LCD Full HD w formacie 16:9, a także mają na pokładzie procesor MetaBrain. W przypadku serii podstawowej Toshiba również położyła nacisk na jakość obrazu, niezawodną obsługę i wiele opcji połączeń. Dźwięk ma też zaspokoić bardziej wymagające gusta, mimo nieco „okrojonej” technologii.

Toshiba REGZA RV733Zdjęcie: Toshiba REGZA seria RV733

Do wyboru są przekątne ekranu 32-, 37- i 40-calowe. Dostępny już w specjalistycznych sklepach, tutaj ceny wahają się od 649 do 799 euro.

Powiązane artykuły