1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. BOE Technology planuje fabrykę 8.5G na jesień 2011 r.

BOE Technology planuje fabrykę 8.5G na jesień 2011 r.

boe-technology-8,5g-fabrik

BOE Technology planuje fabrykę 8.5G na jesień 2011 r.

BOE Technology, chiński producent paneli LCD, zapowiedział właśnie szeroko zakrojone działania ekspansyjne, jak podaje branżowe czasopismo Digitimes. Planuje rozpocząć produkcję paneli w pekińskiej fabryce 8.5G w trzecim kwartale przyszłego roku. Li Xuezheng, wiceprezes producenta, poinformował, że celem było piąte miejsce w rankingu największych producentów paneli na świecie. Zapowiedział również, że Chiny, które są na dobrej drodze do stania się główną potęgą w produkcji paneli, chcą w przyszłości odgrywać ważną rolę dla wszystkich producentów. Zapytany o plany konkurentów z Tajwanu i Korei, którzy również planują podobne projekty na terytorium Chin, wiceprezes BOE podpowiedział, że nie można wykluczyć współpracy.

BOE Technology rozpocznie masową produkcję już w tym roku, początkowo z wydajnością 90 000 sztuk w swoim zakładzie G6. Następnie jesienią 2011 roku rozpocznie się produkcja seryjna w zakładzie przemysłowym 8.5G zlokalizowanym w stolicy Chin. Przede wszystkim mają tu być produkowane panele o przekątnych od 26 do 55 cali.

Xuezheng ma też gotowy materiał dla maniaków liczb i statystyk: Zgodnie z planem, w 2011 roku produkcja wzrośnie o 147,2 procent, a dwa lata później o kolejne 120 procent. Wreszcie, BOE ma mieć rękę do pięciu procent wszystkich globalnie produkowanych paneli w 2012 roku. Wcześniej Chińczycy chcą obsługiwać tylko rynek krajowy i w ciągu roku osiągnąć udział w rynku na poziomie 20 procent, a do 2012 roku nawet 31 procent. Baza klientów BOE ma być rekrutowana spośród krajowych dostawców telewizji. Ponadto w 2012 roku spodziewany jest globalny udział paneli wielkoformatowych na poziomie od pięciu do ośmiu procent.

Powiązane artykuły