1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. Reklama telewizora Samsung 3D LED: „Nowy wymiar telewizji”.

Reklama telewizora Samsung 3D LED: „Nowy wymiar telewizji”.

Reklama telewizora Samsung 3D LED: „Nowy wymiar telewizji”.

Pod hasłem „Nowy wymiar telewizji” Samsung promuje swoje telewizory 3D LED w całościowej, nowej kampanii reklamowej, która rozpocznie się na początku maja. Południowi Koreańczycy wykorzystują kilka szczególnie efektownych i emocjonalnych scen. W wymyślonym z wielkim wysiłkiem spocie telewizyjnym zacierają się granice między rzeczywistością a iluzją, np. gdy przerośnięty kot goni równie przerośniętą złotą rybkę lub gdy dziki wodospad rwie się w głąb na środku ruchliwego skrzyżowania. W procesie tym kilkaset telewizorów 3D LED tworzy niemal doskonałą rzeczywistość za pomocą trójwymiarowych obrazów i szczegółowej adaptacji otoczenia. Samsung stara się również przekazać tę fascynację w swojej kampanii online, drukowanej czy PoS.

W trakcie trójwymiarowego skoku kwantowego, który rysuje się na horyzoncie bieżącego roku, Samsung ma na rynku w sumie 16 produktów 3D i chce wyraźnie zaznaczyć swoje pretensje do bycia liderem. Od początku maja konsumenci będą na to nastawieni wizualnie, gdyż opisywany już spot telewizyjny będzie pokazywany w wersjach 15, 20 i 30 sekundowych na wyspach reklamowych głównych stacji prywatnych oraz podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej na RTL i ZDF. Ponadto, w roli prezenterów znanych programów, takich jak „Welt der Wunder”, „The Mentalist” czy „Flash Forward”, pojawi się lokowanie produktu. Kinomani mogą się nawet skusić na 60-sekundową wersję 3D w lipcu i sierpniu.

Jednak tym, którzy wciąż siedzą przed antycznym kineskopem telewizora, trudno będzie docenić fascynację 3D. Strategowie reklamowi Samsunga pomyśleli i o tym. Georg R. Rötzer, szef marketingu korporacyjnego, ogłosił, że nowe interaktywne ekspozycje w sklepach specjalistycznych zaoferują potencjalnym nabywcom możliwość zdobycia pierwszego doświadczenia z plastyczno-realistycznym wyświetlaczem 3D. W tym celu należy założyć jedynie okulary 3D. Specjalnie przeszkoleni eksperci odpowiedzą na pytania dotyczące nowej technologii.

Powiązane artykuły