1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. Seria Hannspree SV o prostej elegancji

Seria Hannspree SV o prostej elegancji

Hannspree SV42LMNB

Seria Hannspree SV o prostej elegancji

Do tej pory tajwański producent telewizorów Hannspree zwracał uwagę ekstrawaganckimi kształtami, często inspirowanymi modelami ze świata zwierząt lub elementami wzornictwa opartymi na rzeczach codziennego użytku, np. niektórych rodzajach owoców. Z kolei nowa seria SV, która oczywiście prezentuje się w formacie 16:9, jest bardziej nastawiona na „mainstream”. Najwyraźniej innowacyjny, klasyczny i raczej minimalistyczny design sześciu smukłych telewizorów trafia do klientów. Przynajmniej na Tajwanie, strój, który skupia się na wzmocnionym szkle i powierzchniach przypominających kryształ, zdobył już nagrodę.

Seria SV składa się z modeli SV19LMMB (19 cali), SV22LMMB (22 cale), SV25LMMB (25 cali), SV32LMNB (32 cale) i SV42LMNB (42 cale). Dwa ostatnie mają pobór mocy odpowiednio 120 i 95 W; moc wyjściowa głośników wynosi 20 W. Wszystkie mają rozdzielczość Full HD, podświetlenie LED i czas reakcji od pięciu do 6,5 milisekund. Na podstawie kątów widzenia wynoszących 178 stopni w obu kierunkach widać, że Tajwańczycy korzystają z paneli co najmniej średniej klasy. Mówi się, że współczynnik kontrastu statycznego wynosi 1 000:1, wartość dynamiczna 4 750 000:1, a wartość jasności 450 cd/ m².

Kolejnym modelem z serii SV jest SV28LMMB (28 cali) w formacie 16:10 i z głośnikami o mocy pięciu watów. Kontrast wynosi 800:1 (statyczny) lub 4 200 000:1 (dynamiczny). Niestety, niewiele informacji jest dostępnych dla pozostałych modeli: Model 25-calowy wymaga tylko 36 watów i również w podstawowej konfiguracji posiada pięciowatowe głośniki. Jeszcze bardziej oszczędne w zużyciu energii są dwa najmniejsze telewizory LED (22 i 19 cali) o mocy 30 i 26 W. Oba mają głośniki, które muszą zadowolić się trzema watami. Model 19-calowy to podstawowy model z wyświetlaczem HD-ready.

Wszystkie modele serii mają następujące wspólne cechy: wejście Scart, HDMI, VGA, komponentowe oraz analogowe i cyfrowe złącza audio. Ponadto wersja Plus oferuje kompozytowy, wspólny interfejs, port USB 2.0 dla MP3, JPEG, PNG i wszystkich popularnych formatów wideo. W zależności od modelu, Hannspree dodał różne funkcje poprawy obrazu, takie jak filtry grzebieniowe 3D i deinterlacery, a także tłumienie szumów. Częstotliwość odświeżania osiąga szczyt przy 100 hercach. Seria SV jest dostępna w sklepach w Niemczech.

Powiązane artykuły