1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. Telewizor plazmowy 3D Panasonic zdobywa nagrodę CHIP AWARD

Telewizor plazmowy 3D Panasonic zdobywa nagrodę CHIP AWARD

Panasonic 3D

Telewizor plazmowy 3D Panasonic zdobywa nagrodę CHIP AWARD

W marcu znów nadszedł czas: magazyn CHIP wręczył jedną z bardzo pożądanych nagród CHIP AWARDS. W tym roku jako „Produkt Roku” uhonorowano nową serię telewizorów plazmowych VT20 3D japońskiej firmy elektronicznej Panasonic. Na ekskluzywnej gali podczas targów CeBIT trofeum odebrał Michael Langbehn, Manager Trade Marketing and PR w Panasonic Germany. Radość była odpowiednio duża, co Langbehn skomentował stwierdzeniem, że podstawą sukcesu Panasonic było opanowanie całego łańcucha rozwoju i produkcji 3D. Zorientowany na trend trójwymiarowy, określił plazmę VT20 jako „rewolucyjną”.

W pierwszym telewizorze 3D wyprodukowanym przez firmę Panasonic zastosowano technologię plazmową, ponieważ w porównaniu z telewizorami LCD pracuje ona z materiałem 3D bez opóźnień i może bez problemu wyświetlać na przemian prawy i lewy obraz częściowy. Każde oko odbiera zamierzony obraz poprzez szkła migawkowe.

Panasonic VT20Zdjęcie: Telewizor plazmowy Panasonic VT20 Full HD 3D

Wielokrotnie nagradzana jakość produktów i obrazu firmy Panasonic ma swoje źródło w procesie integracji pionowej w produkcji produktów, tzn. komponenty telewizorów plazmowych, takie jak panele, elektronika sterująca i procesory, są opracowywane i produkowane we własnym zakresie przez firmę. W związku z tym stale trwa wewnętrzny proces doskonalenia, którego celem jest optymalne dopasowanie wszystkich komponentów.

Fakt, że Panasonic jest na dobrej drodze ze swoją filozofią produkcji został teraz dobitnie potwierdzony przez nagrodę CHIP AWARD, która została wręczona po raz osiemnasty za wybitne osiągnięcia w świecie cyfrowym. Fani trzeciego wymiaru będą mogli cieszyć się materiałami 3D w jakości Full HD dzięki telewizorom plazmowym 3D z serii VT20 w połączeniu z odtwarzaczem Blu-ray DMP-BDT300.

Powiązane artykuły