1. Strona główna
  2. »
  3. Projektor
  4. »
  5. Beamer News
  6. »
  7. Acer H5360BD: nowy niedrogi projektor 3D

Acer H5360BD: nowy niedrogi projektor 3D

3D Projektor

Acer H5360BD: nowy niedrogi projektor 3D

Wprowadzając model H5360BD, firma Acer wzbogaciła swoją ofertę o nowy, flagowy projektor. Wraz z modelem H5360BD tajwański producent obiecuje urządzenie, które wyznaczy nowe standardy w dziedzinie rozrywki. W szczególności na pierwszy plan wysuwają się potrzeby fanów 3D. Projektor DLP posiada standard HDMI 1.4a, który umożliwia przesyłanie treści 3D, takich jak odtwarzacze Blu-ray, konsole do gier czy dekodery. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca na ekranie, możesz nawet oglądać filmy i programy telewizyjne 3D na ekranie o przekątnej do 7,62 metra (300 cali).

Dostępne opcjonalnie okulary migawkowe dostarczają oczom podwójnie renderowane obrazy, które są nakładane w sposób rozłożony w czasie i które Acer H5360BD wyświetla z częstotliwością 120 herców. Okulary 3D są synchronizowane poprzez otwieranie i zamykanie soczewek z odpowiednią częstotliwością 60 herców. Projektor wyświetla impuls światła i wstawia biały obraz. Proces ten jest oceniany przez ocenę impulsową fotodiody umieszczonej w okularach i zakończonej obwodem dla każdego oka.

Nowy Acer jest przystosowany do pracy w rozdzielczości HD i radzi sobie w granicznych warunkach oświetleniowych dzięki wartości jasności 2500 ANSI lumenów oraz współczynnikowi kontrastu 3200:1. Jest też w stanie wyświetlać filmy Full HD skompresowane w kinowym tempie 24 klatek na sekundę. W trybie ECO hałas roboczy jest utrzymywany w dopuszczalnych granicach i wynosi tylko 26 dBA (tryb standardowy: 31 dBA). Dotyczy to również kosztów utrzymania: zastosowana lampa Osram ma żywotność około 4.000 godzin. Ponadto Acer udziela rocznej gwarancji bez ograniczenia okresu użytkowania.

Osoby, które nie mają w domu wystarczającej ilości białych powierzchni projekcyjnych lub nie dysponują białym ekranem typu beamer, mogą mimo wszystko uzyskać zadowalający obraz, stosując korekcję kolorów ścian Acer, która umożliwia projekcję na kolorowych tapetach i tablicach. Wystarczy wprowadzić kolor ściany w menu ekranowym – a kolory do wyświetlenia zostaną automatycznie dopasowane. Nawet mniej doświadczeni technicznie użytkownicy powinni sobie dobrze poradzić z montażem dzięki pionowej korekcji keystone wynoszącej 40 stopni. Dzięki temu można skorygować pionowe zniekształcenia obrazu i zawsze uzyskać dokładnie prostokątny obraz.

Powiązane artykuły