1. Strona główna
  2. »
  3. Projektor
  4. »
  5. Beamer News
  6. »
  7. JVC prezentuje trzy nowe projektory do kina domowego

JVC prezentuje trzy nowe projektory do kina domowego

jvc-heimkinoprojektoren

JVC prezentuje trzy nowe projektory do kina domowego

Na targach CEDIA EXPO 2010 w Atlancie/USA firma elektroniczna JVC oprócz trzech komercyjnych projektorów pokazała trzy projektory do kina domowego dla konsumentów. Ze skrótami DLA-X9, DLA-X7 i DLA-X3, wszystkie należą do serii Procision. Mają one natywną rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli i, co warto podkreślić, oferują funkcję 3D-ready, a także, w zależności od modelu, współczynnik kontrastu na poziomie około 100 000:1. Najwyższy model, DLA-X9, osiąga najwyższy współczynnik kontrastu, podczas gdy DLA-X7 i DLA-X3 nadal mają znacznie wyższe wartości, odpowiednio 70 000:1 i 50 000:1. JVC osiąga to poprzez zastosowanie niezwykle jasnego źródła światła UHP w połączeniu ze specjalną osłoną soczewki, która zapobiega przedostawaniu się światła zabłąkanego. Projektory bazują na autorskiej technologii JVC D-ILA i generują maksymalną jasność 1300 ANSI lumenów.

Gary Klasmeier, menedżer ds. rozwoju produktów D-ILA w JVC Professional Products, spodziewa się żywego zainteresowania nowymi projektorami 3D do kina domowego i powiedział, że 3D coraz częściej staje się nową siłą przyciągającą tłumy w sektorze kinowym. Jeśli w przyszłości pojawią się Blu-raye 3D i kanały telewizyjne z materiałami 3D, 3D będzie również coraz częściej spotykane w salonach konsumentów.

O technologii projektorów do kina domowego: Za wyświetlanie obrazu odpowiada podwójny obiektyw projekcyjny z silnym zoomem. Może ustawiać ostrość, powiększać i umożliwia przesunięcie obrazu do 160 procent w pionie i 68 procent w poziomie. Istnieje również opcjonalna korekcja keystone w zakresie 60 procent w pionie i 80 procent w poziomie. Wszystkie trzy projektory Procision są wyposażone w porty HDMI 1.4a (kompatybilne z 3D) i mają opcje projekcji side-by-side (broadcast), frame packing (Blu-ray) i above-below. Według JVC, oddzielny nadajnik 3D Sync zajmuje się przekazywaniem sygnału do okularów 3D i jest niezależny od konfiguracji czy powierzchni projekcyjnej systemu kina domowego.

Koszty: DLA-X9 wyniesie około 9 000 euro i jest objęty trzyletnią gwarancją, DLA X-7 około 6 000, a DLA X-3 około 3 400 euro, każdy z dwuletnią gwarancją. Nadajnik 3D Sync kosztuje dodatkowe 59 euro, a aktywne okulary 3D – 135 euro. Tych ostatnich kosztów nie ponoszą nabywcy DLA-X9, ponieważ emiter i dwie pary okularów znajdują się już w zakresie dostawy. JVC planuje pierwsze dostawy na ostatnie dni listopada 2010 roku.

Powiązane artykuły