1. Strona główna
  2. »
  3. Projektor
  4. »
  5. Beamer News
  6. »
  7. ISE 2011: Digital Projection prezentuje projektory 3D

ISE 2011: Digital Projection prezentuje projektory 3D

3D-Beamer

ISE 2011: Digital Projection prezentuje projektory 3D

Najnowszy highlight brytyjskiego specjalisty od Digital Projection (DP) nosi nazwę M-Vision Cine 400-3D i zostanie po raz pierwszy zaprezentowany publicznie na targach ISE w Amsterdamie. Projektor wyposażony jest w technologię DLP DarkChip firmy Texas Instruments i oferuje podstawowy układ pojedynczy. Ma on stanowić uzupełnienie znacznie droższej referencyjnej serii 3D TITAN. Projektor Cine 400-3D Full HD pracuje w formacie 16:9 i może wyświetlać obraz o przekątnej do 224 cali przy odległości projekcji od 2,50 do 8,90 metra. DP określa częstotliwość odświeżania na poziomie 120 herców dla treści 3D.

Projektor DLP dobrze radzi sobie zarówno z zaciemnionym, jak i bardzo jasnym otoczeniem, ponieważ jego maksymalna jasność wynosi 5 500 lumenów, a współczynnik kontrastu 2 000:1. Żywotność lampy wynosi 2 000 godzin. Pod względem emisji hałasu i poboru mocy beamer wypada raczej rustykalnie: przy 42 decybelach wentylator jest wyraźnie słyszalny, a przy 505 watach w normalnym trybie pracy z pewnością nie należy do najwydajniejszych w swojej klasie. Jednak w obliczu dobrej wydajności i jakości obrazu powinno to być do zaakceptowania.

Łączność projektora DP obejmuje wejście VGA, S-Video, komponent i kompozyt. Ze względu na kompaktowość i niewielką wagę, Cine 400-3D powinien być dość łatwy w montażu. Projektor wyposażony jest również w funkcje poprawiające obraz: poziome i pionowe przesunięcie obiektywu, deinterlacer ze zintegrowanym skalerem oraz dziesięciobitową korekcję kolorów.

Powiązane artykuły