LG zaprezentowało na targach CeBIT w Hanowerze kilka nowych projektorów. Elastyczne, wszechstronne talenty nadają się między innymi do prezentacji w Full HD i 3D, a także do prywatnych lub biznesowych zastosowań multimedialnych. Michael Wilmes, Manager Public Relations w LG Electronics Deutschland GmbH, mówił o szerokim portfolio projektorów, które nie pozostawia nic do życzenia klientom. Projektory zostały zaprojektowane do użytku w salach konferencyjnych, instytucjach edukacyjnych lub w domowym salonie i dzięki nowoczesnej technologii są gwarancją sukcesu każdej prezentacji.
LG HW300G to model podstawowy, natomiast LG HW300Y to model z najwyższej półki z kompatybilnością DLNA i szerokopasmowym połączeniem. Oba projektory LED będą dostępne od maja 2011 roku. Wspólna cecha wszechstronnych urządzeń: zintegrowany odtwarzacz USB HD DivX, który odtwarza arkusze kalkulacyjne Excel, prezentacje PowerPoint, dane PDF, dokumenty Word i obrazy JPEG bezpośrednio przez pamięć USB i przeglądarkę plików – pośredni komputer PC lub laptop nie jest wymagany. Ponadto oba beamery mają cechy przyjazne dla środowiska dzięki bezrtęciowej lampie LED, która podobno wytrzymuje około 30 000 godzin. Najwyższy model, HW300G, posiada również możliwość projekcji treści internetowych bez połączenia z zewnętrznym komputerem za pośrednictwem sieci WLAN.
Do atrakcji należy również projektor DLP Link 3D BX327 ze zintegrowanymi głośnikami. Jest to prawdziwy wszechstronny 3D, ponieważ odtwarza wszystkie znane formaty 3D (Top&Bottom, Frame Packing, Frame Sequence, Side by Side). Układ DMD o średnicy 1,4 cm zapewnia obraz bez zniekształceń i ostry jak brzytwa. Według LG, BX327 jest pierwszym tego typu urządzeniem, które dzięki preinstalowanemu optymalizatorowi 3D jest w stanie tworzyć obrazy z subiektywnie postrzeganą głębią przestrzenną poprzez dowolny interfejs HDMI 1.3/1.4 i RGB standardowego odtwarzacza Blu-ray. Nie wymaga to nawet karty graficznej kompatybilnej z 3D ani odtwarzacza 3D.
Kiedy technologia prezentacji spotyka się z problemem przestrzeni, do gry wkracza projektor LG o nazwie BX286, ponieważ specjalizuje się w tym ze względu na ultrakrótką odległość wymaganą od ekranu, wynoszącą zaledwie jeden metr. Mimo niewielkiej odległości udaje mu się wyświetlać obraz o przekątnej do dwóch metrów i może być używany jako projektor mobilny lub stacjonarny. LG zastosowało w tym projektorze technologię Brilliant Color dla uzyskania optymalnego obrazu; posiada on również wiele opcji podłączenia: HDMI, RJ45, RS232C, 15 pin D-sub out x1/ x2, video, audio in&out oraz S-video. Do tego dochodzi wygodny pilot zdalnego sterowania, alternatywnie poprzez menu OSD lub poprzez sterowanie za pomocą JR45 lub RS232C.
LG oferuje projektor BX503B do zastosowań profesjonalnych. Projektor DMD DLP może uzyskać wynik o jasności 5000 ANSI lumenów dzięki technologii VIDI. Obsługuje również formaty 16:9 i 4:3, między którymi można się przełączać. Posiada również automatyczne wykrywanie źródeł, złącze HDMI dla materiałów HD oraz szybki start w zaledwie dwanaście sekund. Prosta obsługa odbywa się za pomocą pilota, menu OSD lub interfejsu RS232C. Dwie funkcje timera (timer wyłączenia i timer prezentacji) dopełniają ten model.
Dwa projektory LG, HW300G i HW300Y, kosztują odpowiednio 649 euro i 699 euro i będą w sprzedaży od maja 2011 roku. Model BX327 jest dostępny w cenie 899 euro, BX268 w cenie 799 euro, a BX503B w cenie 2 799 euro. Wszystkie trzy są już dostępne.