1. Strona główna
  2. »
  3. Projektor
  4. »
  5. Beamer News
  6. »
  7. BenQ W1100 Projektor DLP z dźwiękiem przestrzennym

BenQ W1100 Projektor DLP z dźwiękiem przestrzennym

Beamer mit Surround-Sound

BenQ W1100 Projektor DLP z dźwiękiem przestrzennym

Firma BenQ wprowadziła do sprzedaży nowy beamer DLP. W1100 o eleganckim designie ma podobno charakteryzować się jasnym obrazem 1080p i wytwarzać dźwięk przestrzenny dzięki dwóm zintegrowanym głośnikom i technologii dźwięku przestrzennego SRS WOW HD. W porównaniu do poprzednika, modelu BenQ W1000+, który ukazał się pod koniec 2010 roku, tajwański producent zapewnia o dalszej poprawie ostrości, kontrastu i kolorów. Optyka również została dalej rozwinięta i projektor posiada teraz sześciosegmentowe koło kolorów (RGBRGB), które ma optymalizować wierność kolorów poprzez szybszy moment obrotowy. RRP modelu BenQ W1100 jest podana na poziomie 1,299 euro.

Nowy 12-elementowy obiektyw, który unowocześnia układ optyczny, ma podobno zapewnić znaczną poprawę ostrości. Współczynnik kontrastu modelu W1100 wynosi 4 500:1, a natężenie światła 2 000 ANSI lumenów. Hałas pracy w trybie eco wynosi podobno umiarkowane 22 dB(A) (tryb normalny: 27 dB(A)). BenQ przewiduje, że lampa wytrzyma 4 tys. godzin (tryb normalny: 2,5 tys. godzin). Projektor jest bardzo elastyczny w wyborze miejsca instalacji dzięki 1,5-krotnemu zoomowi.

Nowy projektor DLP posiada również funkcję „offline cooling”, która ma zapobiec uszkodzeniu lampy w przypadku awarii zasilania. Sprzęt zawiera dwa interfejsy HDMI oraz po jednym wejściu VGA, komponentowym, S-video i kompozytowym, co w prosty sposób pozwala na jednoczesne podłączenie odtwarzaczy Blu-ray i obecnych konsol do gier. Dźwięk może być podawany w analogowym stereo lub wielokanałowo przez HDMI, a dostęp do niego można uzyskać bezpośrednio przez zintegrowane 10-watowe głośniki i technologię audio SRS WOW HD. Mimo głębokiego basu i symulowanego brzmienia pomieszczenia, nie jest to pełnoprawny system surround.

Powiązane artykuły