1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Telewizja według technologii
  6. »
  7. Telewizja cyfrowa
  8. »
  9. Unitymedia: Moduł CI jeszcze na początku 2011 r.

Unitymedia: Moduł CI jeszcze na początku 2011 r.

Unitymedia

Unitymedia: Moduł CI jeszcze na początku 2011 r.

Według zapowiedzi, koloński dostawca sieci kablowych Unitymedia, jeden z liderów w Niemczech, wprowadzi moduł Common Interface Plus (CI+) przed końcem pierwszego kwartału 2011 roku. Dzięki aktualizacji, z cyfrowej telewizji kablowej będzie można w przyszłości korzystać poprzez moduł w odbiornikach TV lub odbiornikach DVB-C z wbudowanym tunerem kablowym i interfejsem CI+. Miesięczny czynsz za moduł wynosi cztery euro; zawiera on również kartę inteligentną do dekodowania cyfrowej oferty Unitymedia Basic. Już w maju 2010 roku konkurent i lider branży Kabel Deutschland włączył do swojej oferty własny moduł CI+ z obsługą HD.

Tryby umowy są następujące: minimalny okres umowy 24 miesiące, opłata aktywacyjna za moduł lub kartę wynosi 40 euro. Wymagane jest połączenie kablowe Unitymedia. Nowi klienci mogą wybrać moduł CI+ bezpośrednio, bez konieczności wybierania przekierowań poprzez odbiornik dzierżawiony. Kupno zamiast wynajmu nie jest możliwe do odwołania.

Instalacja przebiega w następujący sposób: Kartę inteligentną Unitymedia wkłada się do modułu CI+, który następnie wkłada się do gniazda CI w telewizorze lub odbiorniku. Jak podaje Unitymedia, moduł powinien być kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami obsługującymi CI+. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, dostawca kablówki na początku opublikuje listę przetestowanych urządzeń. Osoby zainteresowane modułem mogą się już rejestrować.

Powiązane artykuły