1. Strona główna
 2. »
 3. Telewizja
 4. »
 5. Telewizja według technologii
 6. »
 7. Telewizja cyfrowa
 8. »
 9. Podsumowanie: Odbiór HDTV – wszystko jasne?

Podsumowanie: Odbiór HDTV – wszystko jasne?

hdtv-per-internet-empfangen

Podsumowanie: Odbiór HDTV – wszystko jasne?

Niestety, sprawa jest skomplikowana. Ponieważ nie ma jasno zrozumiałych produktów, ponieważ różne technologie i ograniczenia mają zastosowanie do kabla, satelity i Internetu, ponieważ dostawcy kablowi, prywatni nadawcy i Sky nie mogą znaleźć prostych wspólnych rozwiązań, klienci muszą uważać, aby nie kupić zbyt drogo lub w niewłaściwy sposób. Ale każdy może pamiętać o następujących prostych zasadach:

Przez internet telewizja obecnie zaczyna się tylko od Alicji lub T-Online. Odbiór HD działa tylko wtedy, gdy w miejscu zamieszkania dostępny jest szybki internet. Obaj dostawcy wynajmują również kompletną technologię odbioru. Dzięki temu klient ma pewność, co otrzymuje.

Za ofertę kablową nadal odpowiadają regionalni dostawcy kablówki, co ułatwia start z promocjami i sprzętem odbiorczym. Jednak obowiązkiem klienta pozostaje zadawanie krytycznych pytań.

W przypadku telewizji satelitarnej stara technologia jest prawie wystarczająca, o ile jest już dostępny odbiór cyfrowy. Potrzebny jest natomiast nowy odbiornik DVB-S2. HD+ jest potrzebne dla prywatnych nadawców, a osobne karty elektroniczne dla Sky. Jeśli chcesz używać obu jednocześnie, musisz dobrze poinformować się przed zakupem odbiornika, w przeciwnym razie skończy się na tym, że będziesz potrzebował dwóch urządzeń.

Czy cały ten wysiłek się opłaca? Na to pytanie powinieneś odpowiedzieć dopiero po obliczeniu wszystkich kosztów, w tym kosztów nowych odbiorników i kart. Ale warto też najpierw przyjrzeć się, jak wygląda telewizja HD. W końcu telewizja w HD to największa i najważniejsza innowacja od czasu wprowadzenia telewizji kolorowej – twierdzi tak wiele osób, które same spróbowały. Prędzej czy później nie da się tego obejść.

Odbiór HDTV – ale jak? Ścieżki odbioru, nadajniki i ścieżki specjalne

 • Wstęp: Odbiór HDTV – ale jak?
 • Odbiór HDTV przez satelitę
 • Odbiór HDTV przez kabel
 • Odbiór HDTV przez Internet
 • Podsumowanie: Odbiór HDTV – wszystko jasne?

Powiązane artykuły