1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Telewizja według technologii
  6. »
  7. Telewizja cyfrowa
  8. »
  9. Bundesliga na żywo: Sky i LIGA total w porównaniu

Bundesliga na żywo: Sky i LIGA total w porównaniu

Bundesliga na żywo: Sky i LIGA total w porównaniu

Mundial się skończył – co robić? Jasna sprawa. Bundesliga rozpoczyna się 20 sierpnia. Do tego czasu każdy może sam pomyśleć, jak najlepiej przygotować się do sezonu 2010/11. A po przeżyciu mundialu na żywo, w HD i w pełnym wymiarze, wymagania wzrosły. Czy odrobina podsumowania meczu na antenie publicznych nadawców naprawdę wystarczy? Ci, którzy mówią „nie”, mają teraz kilka alternatyw. Możesz również oglądać Bundesligę na żywo, w HD i w pełnym wymiarze. Najwyższy czas zmądrzeć. Wiemy jakie oferty są dostępne, ile kosztują i gdzie czają się haczyki.

Pub sportowy

Należy chociaż krótko uznać teoretycznie najlepszy sposób oglądania meczu: w pubie sportowym za rogiem. Jeśli masz licencję, możesz oglądać mecze transmitowane przez płatny kanał telewizyjny Sky. Po co komu Bundesliga u siebie? To pytanie zadają sobie tylko ci, którzy nigdy nie spóźnili się na mecz, nie mogli znaleźć miejsca siedzącego i czekając zbyt długo przy barze na przecenione piwo, musieli zadać sobie pytanie, dlaczego właściwie włączona jest tylko transmisja z konferencji, a nie pełna transmisja z ich ulubionego klubu. Albo dlaczego ekran nie jest prawidłowo wyrównany. Albo dlaczego najwięksi widzowie zawsze muszą stać z przodu.

Ale poszukiwania fajnej sportowej knajpy za rogiem mogą się opłacić. Samo Sky oferuje bardzo przydatne narzędzie do wyszukiwania pasków.

Pakiet Sky Football Bundesliga

Sky Fussball- Jetzt bestellen!Płatny nadawca telewizyjny Sky, znany starszym czytelnikom jako następca Premiere, oferuje również pakiet piłkarski Bundesligi dla domu. Sprawę komplikuje kwestia HD czy tylko cyfrowego, kablówki czy satelity, ceny promocyjnej czy normalnej oraz tego, jakie dokładnie treści chcesz.

W zasadzie Sky oferuje naprawdę świetny pakiet piłkarski: wszystkie mecze pierwszej i drugiej Bundesligi są transmitowane na żywo, jednocześnie indywidualnie i w formie telekonferencji. Ponieważ Sky lubi łączyć pakiety, pakiet piłkarski Bundesliga jest dostępny tylko z dodatkową zawartością. Na dobre i na złe, nie można zamówić pakietu Bundesliga bez pakietu kanałów Sky Welt, który ze sportem nie ma nic wspólnego. To również zawyża koszty. Jeśli chcesz również oglądać najlepsze mecze Ligi Mistrzów, Pucharu DFB, Ligi Europy i trochę angielskiej Premier League, nie możesz ominąć pakietu Sky Sport.

Ci, którzy dołączą do Sky wkrótce, najlepiej w lipcu, mają dużą przewagę kosztową. Jeśli zamówisz do końca miesiąca, nawet odbiornik HD jest bezczynszowy, który w przeciwnym razie musi być „aktywowany” za 99 €. Do końca roku kompletny pakiet Sky wraz z odbiorem HD kosztuje tylko 19,99 euro miesięcznie. Minimalny okres umowy to jednak 12 miesięcy, a po zakończeniu roku za Bundesligę trzeba będzie zapłacić co najmniej 32,99 euro miesięcznie. Ci, którzy nadal chcą oglądać sport w HD, zapłacą w 2011 roku dodatkowo 10 euro miesięcznie.

Sky przez satelitę czy przez kablówkę?

Na koniec pozostaje kwestia tego, jak Sky jest odbierany. Rozwiązanie satelitarne jest najprostsze: Sky wypożycza w razie potrzeby niezbędny odbiornik. Jeśli masz już odbiornik z certyfikatem Sky, możesz go oczywiście użyć. Jeśli jednak ktoś chce nie tylko oglądać w HD, ale i nagrywać, może wypożyczyć (tylko do odbioru satelitarnego) odbiornik z twardym dyskiem za 249 euro. Oferta ta nosi nazwę Sky+.

Przez kabel, korzystanie ze Sky nie jest tak całkiem przejrzyste. Nie jest to wina Sky, ale wynika z zagmatwanej sieci różnych dostawców w Niemczech. Dla większości widzów wszystko powinno już działać – przynajmniej program sportowy Sky jest nadawany w HD przez wszystkich głównych operatorów sieci kablowych. Jeśli jednak musisz oglądać przez kablówkę, ale nie masz jeszcze połączenia kablowego, będziesz musiał ponosić dodatkowe miesięczne koszty. O szczegóły musisz zapytać swojego dostawcę kablówki.

Zabawy z LIGA ogółem

IPTV, czyli telewizja przez internet, to magiczne słowo godziny. Pod nazwą Entertain, T-Online jest pierwszym i prawie jedynym dostawcą, który oferuje swoim widzom kompletny pakiet telewizyjny. I tu również cena jest niezwykle zmienna.

LIGA total kosztuje tylko 14,95 € miesięcznie, w rozdzielczości HD 19,95 €. Tutaj również obowiązuje 12-miesięczny minimalny okres umowy. Ale to tylko dodatkowa opłata, którą musisz ponieść, jeśli już masz Entertain. W zamian można oglądać mecze pierwszej i drugiej Bundesligi, także jako podsumowanie, archiwizowane, indywidualnie lub w konferencji. Jeśli chcesz oglądać tylko ekscytujące dni meczowe, płacisz € 9.95 za wszystkie mecze danego dnia, ale wtedy nie masz dostępu do archiwum Entertain TV. Przejdź bezpośrednio do LIGA total „

A jak drogi jest Entertain? Zależy. Telekom oferuje pakiet Entertain Pur z łączem telefonicznym, ale bez dostępu do Internetu, za 27,95 euro miesięcznie, w tym ryczałt za sieć stacjonarną za 39,95 euro. W pakiecie znajdują się nadawcy publiczni. Obejmuje ona nadawców publicznych i prywatne kanały telewizyjne. Pozostałe oferty można zamówić w małych opakowaniach. Entertain Comfort jest dla wielu klientów bardziej opłacalny, ponieważ zawiera również płaską stawkę DSL z maksymalnie 16 MBit za łącznie 44,95 € miesięcznie. Entertain Premium dodaje pakiet filmowy z 10 kanałami za łączną kwotę 49,95 euro. Wszystkie pakiety Entertain działają przez co najmniej 24 miesiące.

Entertain: HD, rabaty i oferty specjalne

Co zrozumiałe, Entertain jest dostępny w rozdzielczości HD tylko wtedy, gdy połączenie internetowe jest szybsze. Szybsza usługa VDSL kosztuje 10 € (VDSL 25) lub 15 € (VDSL 50) miesięcznie, w zależności od prędkości. Nie jest on dostępny w całym kraju.

W zależności od daty zamówienia, istniejących przyłączy i zamówionego pakietu obowiązują jednorazowe koszty dodatkowe lub oferty rabatowe – osoby, które do końca lipca kupią w T-Online-Shop telewizor LED Samsung C6700, otrzymają rabat w wysokości nawet 600 euro. Nowe przyłącze telefoniczne kosztuje 59,99 euro (nie dotyczy telefonii IP), provisioning od września kosztuje jednorazowo 99,95 euro. Telekom skredytuje 20 euro wszystkim nowym klientom DSL. Każdy, kto przejdzie z konkurencji na Telekom z DSL lub telefonem i zamówi Entertain, otrzyma kredyt w wysokości nie mniejszej niż 120 euro. Entertain zawsze dostarczany jest z nagrywarką z twardym dyskiem. T-Online wypożycza urządzenia po niskiej cenie. MR 300 jest dostępny za maksymalnie 4,95 € miesięcznie. Cena spada po roku wynajmu.

Rozrywka nie musi być droga. Klienci powinni dokładnie obliczyć, który pakiet jest dla nich opłacalny – im więcej dostajemy od Deutsche Telekom, tym poszczególne składniki są w sumie tańsze.

Czy jest inny sposób?

Istnieje wiele podejrzanych stron i programów online, dzięki którym można oglądać telewizję na żywo, w tym mecze Bundesligi, jako strumień wideo na komputerze. Są dwa haczyki: po pierwsze, oferty są na ogół zagmatwane i niewiarygodne. Po drugie, są one nielegalne (przynajmniej w Niemczech). Dlatego zdecydowanie odradzamy.

Football’s coming home

Mówiąc wprost: transmitowanie Bundesligi u siebie kosztuje i to nie mało. Wiele opcji dla klientów jest dobrych – mimo to chciałoby się większej przejrzystości kosztów od Telekomu i Sky. A fani piłki nożnej, którym nie zależy zbytnio na telewizji, z pewnością ucieszyliby się z pakietów dostosowanych do ich potrzeb i oferujących piłkę nożną i nic więcej.

Ale Sky i Entertain też mają wiele do zaoferowania. Prawdziwi kibice chętnie płacą za to, żeby zobaczyć jak gra ich własna drużyna w pełnym składzie. A najpóźniej od Mistrzostw Świata w 2010 roku wielu kibiców po raz pierwszy mogło cieszyć się transmisją w jakości HD. Różnica jest wyraźna i warto dopłacić.

Powiązane artykuły