1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Telewizja według technologii
  6. »
  7. Telewizja cyfrowa
  8. »
  9. Telewizja mobilna: Deutsche Telekom planuje nową próbę

Telewizja mobilna: Deutsche Telekom planuje nową próbę

t-mobile

Telewizja mobilna: Deutsche Telekom planuje nową próbę

Michael Werner, szef szwedzkiej firmy DIGITAL TV Partner, jest podobno w trakcie negocjacji z niemieckim Telekomem, państwowymi władzami medialnymi, producentami telefonów komórkowych i innymi przedstawicielami branży. Werner, który jest również założycielem odnoszącego sukcesy w Europie Północnej kanału płatnej telewizji Airplus TV, postawił sobie za cel stworzenie w Niemczech telewizji mobilnej poprzez DVB-H, jak podaje internetowe wydanie Manager Magazin z 22 września 2009 r. Zapowiedział, że wkrótce wystąpi o koncesję do państwowego urzędu ds. mediów.

Telewizja mobilna była już raz planowana na wielką skalę, mianowicie na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w 2008 roku. Konsorcjum Mobile 3.0, z inwestorami takimi jak Burda i Holtzbrink Group, nabyło odpowiednią licencję. Ponieważ jednak Telekom z różnych powodów nie był chętny do współpracy, projekt spełzł na niczym i zakończył się zwrotem licencji pod koniec 2008 roku. Teraz jednak w sprawie zdaje się wiać świeży „północny wiatr”, ponieważ Telekom potwierdził „konstruktywne rozmowy” ze szwedzkim przedsiębiorcą. Konkurent Vodafone również wykazuje zainteresowanie rozmowami na temat DVB-H. Rzecznik władz państwowych mediów powiedział, że jest to „pozytywny znak”.

Aby uniknąć kolejnego falstartu telewizji mobilnej, operatorzy telefonii komórkowej powinni być zaangażowani w projekt od samego początku – uważają władze państwowych mediów. Dopiero okaże się, czy Werner ma ostatecznie rację w swoich przewidywaniach, że wzrost sprzedaży płatnej telewizji doprowadzi do tego, że klienci będą chcieli płacić również za oferty premium w sektorze telewizji mobilnej. W przeciwnym razie istnieje groźba kolejnej porażki.

Powiązane artykuły