1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Telewizja według technologii
  6. »
  7. Telewizja cyfrowa
  8. »
  9. Kabel Deutschland rozszerza swoje kierownictwo

Kabel Deutschland rozszerza swoje kierownictwo

Kabel Deutschland

Kabel Deutschland rozszerza swoje kierownictwo

Wiodący operator sieci Kabel Deutschland zwiększył swoją bazę klientów w stolicy Berlina o 60.000 klientów. Jak poinformowano dopiero oficjalnie w poniedziałek, operator sieci kablowej BMH Berlin Mediahaus, który wcześniej należał do spółdzielni mieszkaniowej GSW, został całkowicie przejęty. Przy tym zawarto stałą umowę z GSW, która wcześniej prowadziła BMH jako 100-procentową spółkę zależną. Na razie nie ma informacji o kosztach przejęcia; Kabel Deutschland uważa też za tajemnicę przedsiębiorstwa całkowitą liczbę berlińskich klientów. Oprócz Berlina Kabel Deutschland ma obecnie klientów w 13 z 16 krajów związkowych i zaopatruje około 8,9 mln gospodarstw domowych.

Z okazji przejęcia prezes zarządu KD Group Adrian von Hammerstein obiecał 60 tys. klientów długoterminowy dostęp do produktów telewizyjnych, internetowych i telefonicznych. Rzeczniczka dodała, że dodatkowo dostępny będzie teraz szybki internet o prędkości do 100 MBit/s. W listopadzie ubiegłego roku Kabel Deutschland wprowadził już standard DOCSIS 3.0 w swojej całkowicie odnowionej berlińskiej sieci kablowej.

Ostatnie działania ekspansyjne Kabel Deutschland zakończyły się sukcesem w postaci przejęcia sieci domowych operatora kablowego Primacom w Moguncji i Osnabrück. Tu również w niedługim czasie mają być dostępne łącza internetowe o prędkości transmisji danych 100 Mbit/s. W tych dwóch obszarach łącznie przybyło około 70 tys. nowych klientów.

Powiązane artykuły