1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Telewizja według technologii
  6. »
  7. Telewizja cyfrowa
  8. »
  9. Kabel Deutschland promuje nowe kanały HDTV

Kabel Deutschland promuje nowe kanały HDTV

kabel-deutschland

Kabel Deutschland promuje nowe kanały HDTV

Operator sieci Kabel Deutschland ogłosił w tym tygodniu oficjalny marketingowy start swojej „opcji HD” z sześcioma kanałami premium w wysokiej rozdzielczości. Tym samym tchem Kabel Deutschland promował swój cyfrowy magnetowid HD, którego producentem jest francuska firma Sagemcom. Według Kabel Deutschland urządzenie, które jest dostępne od 6 września, cieszy się dużą popularnością, ale firma nie podała dokładnych danych dotyczących sprzedaży. Nowy rejestrator HD może wstrzymywać trwające programy, powtarzać wybrane sceny i w zależności od jakości nagrywać imponujące 200 godzin programów. Posiada również cztery tunery, dzięki czemu można jednocześnie oglądać jeden program i nagrywać do trzech innych programów.

Oprócz Fox HD, TNT Serie HD i TNT Film HD abonenci Kabel Deutschland mogą teraz odbierać także Syfy HD, Sport1+ HD i National Geographic HD, choć za to pobierana jest miesięczna opłata w wysokości 9,90 euro. Nie jest natomiast konieczny dodatkowy zakup pakietu premium Kabel Digital Home, który zawiera 30 dodatkowych płatnych kanałów. Dotychczasowi klienci mają możliwość aktywowania swojej karty inteligentnej przez telefon lub online. Aktywacja nie odbywa się poprzez obszar umowy w centrum klienta, lecz poprzez podpunkt „Produkty” w menu głównym. Kabel Deutschland nie oferuje przystawki w postaci niezobowiązującego testu oferty HD. Osoby, które chcą skorzystać z nowej oferty HD, muszą związać się umową na 12 miesięcy i mogą z niej zrezygnować na sześć tygodni przed końcem umowy.

Oficjalna strona wciąż pozostaje nieco w tyle za aktualną ofertą. W dziale FAQ można jeszcze przeczytać, co następuje: „Publiczne kanały HD Das Erste HD, ZDF HD i Arte HD można już odbierać za pośrednictwem Kabel Deutschland. Obecnie prowadzimy rozmowy z innymi dostawcami w celu dalszego rozszerzenia oferty HDTV.”

Abonenci cyfrowego pakietu programowego Kabel Digital Home mogą się również cieszyć z dwóch dodatkowych kanałów. Od wczoraj również Sport1+ i FOX są podawane w SD.

Powiązane artykuły