1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Telewizja według technologii
  6. »
  7. Telewizja cyfrowa
  8. »
  9. Nagroda specjalna dla Sky Sport HD jako najlepszego kanału HD

Nagroda specjalna dla Sky Sport HD jako najlepszego kanału HD

sky-sport-hd

Nagroda specjalna dla Sky Sport HD jako najlepszego kanału HD

21 października po raz drugi wręczono nagrodę Mira Award, zainicjowaną przez Sky i wspieraną przez Astra i TV Digital, za wybitne osiągnięcia w niemieckiej płatnej telewizji. Około 50 nadawców płatnej telewizji, oprócz kompetentnego jury w składzie Hannes Jaenicke, Quirin Berg, Florian Simbeck, Arthur Hofer i Thomas Weiß, a także publiczności, otrzymało świadectwo za swoje tegoroczne osiągnięcia. W obecności 170 zaproszonych gości, wśród których znalazły się liczne osobistości medialne, takie jak Howard Carpendale, Fritz von Thurn und Taxis, Roland Suso Richter i wielu innych, wręczono nagrodę Mira w siedmiu kategoriach.

Sci Fi otrzymało tytuł „Ulubionego kanału roku”, ustalony w ogólnokrajowym głosowaniu internetowym. Podczas ceremonii wręczenia nagród, prezes Sky Mark Williams złożył hołd szczególnie lojalnym fanom kanału i wyraził radość, że nagroda publiczności uhonorowała ofertę Sky Welt. Jury nazwało kanał „TNT Serie”, który został uruchomiony na początku 2009 roku, „Newcomer of the Year” i uzasadniło to jego „inteligentną mieszanką starych i nowych serii”. W kategorii „Program eventowy roku” National Geographic Channel otrzymał nagrodę Mira. Laudator Florian Simbeck (Erkan & Stefan) podkreślił aktualność i wybuchowość programu specjalnego „Dzień Ziemi”, w którym niewygodne prawdy zostały przekazane w sposób wiarygodny i zrozumiały.

Nagroda specjalna jury 2009 trafiła do Sky Sport HD. Jako powód podano, że płatna telewizja odgrywa obecnie wiodącą rolę w dziedzinie telewizji wysokiej rozdzielczości. Jak można to imponująco zrealizować widać szczególnie na przykładzie Sky Sport HD. Kanał produkuje wysokiej jakości obraz i pokazuje pierwszorzędne wydarzenia sportowe w najlepszym wydaniu.

Powiązane artykuły