1. Strona główna
  2. »
  3. Blog
  4. »
  5. Telewizja
  6. »
  7. 86-calowy telewizor – czy tak ogromny zestaw ma sens?

86-calowy telewizor – czy tak ogromny zestaw ma sens?

86 zoll fernseher

86-calowy telewizor – czy tak ogromny zestaw ma sens?

Telewizory występują w wielu różnych rozmiarach, ale jak duży dokładnie jest 86-calowy telewizor? Odsłonimy to pytanie i wszystkie inne ważne informacje na ten temat tutaj.

Dane techniczne

Specyfikacja techniczna telewizora jest bardzo ważna, jeśli chcesz wybrać odpowiedni telewizor do swojego domu. Jeśli szukasz tak dużego telewizora, powinieneś spojrzeć na poniższą specyfikację.

Rozmiar: 86-calowy telewizor to duży zestaw. Większość osób będzie chciała umieścić go w salonie, gdzie jest miejsce na duży telewizor. 86-calowy telewizor ma przekątną ekranu 2,16 metra. To mniej więcej tyle samo, co dwa 55-calowe telewizory.

Rozdzielczość: Większość 86-calowych telewizorów ma rozdzielczość 4K. Oznacza to, że mają one ponad 8 milionów pikseli. Jest to najwyższa rozdzielczość, jaką można obecnie znaleźć w telewizorze. Kupując telewizor o rozdzielczości 4K, otrzymujemy bardzo ostry i wyraźny obraz.

HDR: HDR to nowa funkcja, która jest dostępna w niektórych nowszych telewizorach. HDR pozwala telewizorowi wyświetlać szersze spektrum kolorów. Dzięki temu obraz jest bardziej żywy i realistyczny. HDR jest jednak dostępny tylko w niektórych nowszych telewizorach i może wiązać się z pewnymi dodatkowymi kosztami.

Częstotliwość odświeżania: Częstotliwość odświeżania to liczba klatek na sekundę, które może wyświetlić telewizor. Większość telewizorów ma częstotliwość 60 Hz. Oznacza to, że telewizor może wyświetlać 60 klatek na sekundę. Niektóre nowsze telewizory mają jednak wyższy – 120 Hz lub nawet 240 Hz. Oznacza to, że telewizor jest w stanie wyświetlić więcej klatek na sekundę, co skutkuje płynniejszym obrazem.

Połączenia: Większość telewizorów ma różne złącza, takie jak do, HDMI, USB i LAN.

Zalety

Telewizor o przekątnej 86 cali jest doskonałym wyborem, zapewniającym naprawdę oszałamiające wrażenia z oglądania. Telewizory te są zazwyczaj bardzo drogie, ale oferują również niesamowity obraz i wydajność. Jeśli rozważasz 86-calowy telewizor, powinieneś wziąć pod uwagę niektóre z poniższych korzyści.

86-calowy telewizor oferuje niesamowity obraz. Wynika to z dużego rozmiaru ekranu. Zestaw ma powierzchnię ekranu około 2,2 metra kwadratowego. To dwa razy więcej niż rozmiar 55-calowego telewizora. Obraz będzie również bardzo ostry. Wynika to z wysokiej rozdzielczości, jaką oferują te telewizory. 86-calowy telewizor ma rozdzielczość 8K. Oznacza to, że obraz jest 16 razy ostrzejszy niż na telewizorze HD.

86-calowy telewizor ma doskonałe właściwości. Posiada czterordzeniowy procesor, 3 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. Dzięki temu potężnemu sprzętowi możesz bez problemu odtwarzać filmy w rozdzielczości 4K UHD i wykonywać inne wymagające zadania.

Z telewizorem tej wielkości można niemalże stworzyć w swoim salonie atmosferę kina domowego.

Wady

Niektóre osoby posiadające 86-calowy telewizor zgłaszają, że często odczuwają bóle głowy i oczu, gdy siedzą przed telewizorem przez dłuższy czas. Wynika to głównie z faktu, że nasz mózg po prostu nie jest w stanie prawidłowo przetworzyć tak dużego obrazu. Ponadto odległość między oczami a telewizorem często nie jest odpowiednia.

Tak duży telewizor nie musi więc nadawać się do każdego salonu. Potrzebujesz dużo miejsca, aby go ustawić, a pokój powinien być również na tyle duży, abyś mógł zachować pewną odległość od telewizora.

Ponadto te ogromne telewizory są często bardzo drogie. Czy warto zapłacić tę cenę, zależy od tego, jak je wykorzystasz.

Porady i wskazówki dotyczące zakupu 86-calowego telewizora

Znalezienie idealnego telewizora może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli chodzi o rozmiar. Telewizory 86-calowe są najnowszą i największą opcją telewizyjną na rynku, ale mogą być również jednymi z najdroższych. Jeśli chcesz kupić jeden, istnieje kilka wskazówek i sztuczek, które powinieneś przestrzegać, aby zapewnić sobie najlepszy produkt za swoje pieniądze.

Przede wszystkim upewnij się, że wiesz, jaki telewizor chcesz kupić. Telewizory LCD to zazwyczaj tańsze opcje, ale mają też pewne wady. Nie są tak jasne jak telewizory plazmowe i nie radzą sobie tak dobrze z ruchem. Jeśli planujesz oglądać dużo sportu lub innych szybkich ruchów, powinieneś zdecydować się na telewizor plazmowy.

Kolejnym ważnym aspektem przy zakupie nowego telewizora jest rozdzielczość. Większość 86-calowych telewizorów ma rozdzielczość Full HD, ale jest też kilka opcji 4K. Telewizory 4K są droższe, ale oferują lepszą jakość obrazu.

Kolejną ważną wskazówką przy zakupie nowego telewizora jest szukanie dobrej oferty. Zazwyczaj najlepsze oferty można znaleźć w Internecie, ale można też poszukać ofert w lokalnym sklepie z elektroniką. Jeśli kupujesz telewizor online, upewnij się, że wybierasz renomowanego sprzedawcę, który ma dobrą politykę zwrotów. W ten sposób nadal możesz zwrócić telewizor, jeśli nie jest on tym, czego oczekiwałeś.

Wniosek

Podsumowując, 86-calowe telewizory to świetna opcja telewizyjna dla każdego, kto szuka dużego telewizora. Ważne jest, aby przed zakupem telewizora wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim powinieneś zastanowić się, czy dany rozmiar rzeczywiście zmieści się w Twoim salonie.

Najczęściej zadawane pytania

Jak duży jest 86-calowy telewizor?

86-calowy telewizor ma szerokość około 2,18 m.

Gdzie mogę kupić 86-calowy telewizor?

Takie telewizory można bez problemu kupić w sieci lub w sklepie z elektroniką.

Jakie cechy powinien mieć 86-calowy telewizor?

Opcje wyposażenia 86-calowego telewizora to: Rozdzielczość Ultra High Definition (UHD, 4K lub 8K), HDR (High Dynamic Range), technologia OLED (Organic Light Emitting Diode) lub QLED (Quantum Dot LED), zintegrowany odbiornik telewizji kablowej lub satelitarnej oraz obsługa Wi-Fi.

Źródła

  • sueddeutsche.de – Odpowiednia wielkość odbiornika telewizyjnego
  • t-online.de – kino domowe
  • wsj.com – Telewizory są coraz większe

Powiązane artykuły