1. Strona główna
 2. »
 3. Blog
 4. »
 5. Kabel
 6. »
 7. Telewizja bez kabla dla nowoczesnego domu

Telewizja bez kabla dla nowoczesnego domu

Fernsehen ohne Kabel

Telewizja bez kabla dla nowoczesnego domu

Dzięki telewizji bezkablowej nie potrzebujesz już irytujących kabli, aby oglądać filmy, wiadomości i seriale. To nie tylko ładniej wygląda, ale często też ułatwia umieszczenie telewizora w domu. Nie jesteś już przywiązany do połączenia kablowego i możesz umieścić zestaw w dowolnym miejscu. W tym artykule dowiesz się jakie jeszcze zalety ma telewizja bez kabla i na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego telewizora.

Inteligentna telewizja bez kabla

Szczególnie w czasach Netflixa, Amazon Prime i Co, telewizja bez kabla jest bardzo popularna i korzystają z niej miliony ludzi w Niemczech. Jeśli chcesz cieszyć się bezprzewodową telewizją, powinieneś kupić Smart TV. Warunkiem koniecznym jest jednak połączenie z internetem.

Smart TV można łatwo podłączyć do sieci WLAN. Jeśli jednak zależy nam na szczególnie stabilnym połączeniu, warto pomyśleć o kablu LAN. Gdy tylko połączenie zostanie nawiązane, urządzenie może uzyskać dostęp do różnych usług internetowych, takich jak platformy wideo na żądanie, takie jak Netflix czy Youtube. Ponadto niektóre telewizory Smart TV oferują również możliwość grania w gry online lub korzystania z innych aplikacji.

Wady telewizorów Smart TV

Należy jednak pamiętać, że Smart TV nie posiada kompletnego systemu komputerowego. Zazwyczaj ograniczone są pojemności pamięci wewnętrznej i dostępne aplikacje. Dlatego przed zakupem Smart TV warto dokładnie przemyśleć, z jakich aplikacji chcemy korzystać, aby mieć pewność, że wybrany model oferuje wszystkie potrzebne funkcje.

Jeśli dodatkowo chcesz od czasu do czasu korzystać z odtwarzacza DVD, Blu-Ray lub konsoli do gier, to zazwyczaj nie obejdziesz się bez kabli. Aby korzystać z urządzeń z telewizorem, zwykle potrzebny jest kabel HDMI.

Czego należy szukać w telewizji bezprzewodowej

Jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze Smart TV do telewizji bezprzewodowej.

 1. Przede wszystkim trzeba zdecydować się na rozmiar. Telewizory Smart TV są dostępne w różnych rozmiarach, od małych 32-calowych telewizorów do dużych 65-calowych. Wybór odpowiedniego rozmiaru zależy od wielu czynników, takich jak wielkość pomieszczenia, w którym będzie znajdował się telewizor oraz to, czy chcemy siedzieć blisko czy dalej.
 2. Kolejnym ważnym czynnikiem jest rozdzielczość. Full HD 1080p to obecna standardowa rozdzielczość telewizorów, ale są też telewizory 4K, które oferują jeszcze wyższe rozdzielczości. Telewizory 4K są jednak zazwyczaj droższe od telewizorów Full HD.
 3. Jeśli chodzi o łączność, upewnij się, że telewizor ma port Ethernet, abyś mógł go podłączyć do Internetu. Wiele telewizorów posiada również Bluetooth, dzięki czemu można je bezprzewodowo połączyć z innymi urządzeniami.
 4. Wybierając odpowiedni system operacyjny dla Smart TV, należy zastanowić się, z jakich aplikacji chcielibyśmy korzystać. Większość telewizorów korzysta z jednego z następujących systemów operacyjnych: Android TV, Tizen czy webOS. Każdy system operacyjny ma swoje mocne i słabe strony, więc ważne jest, aby poświęcić trochę czasu, aby dowiedzieć się, który z nich działa najlepiej dla Ciebie.

Bezprzewodowy telewizor dla większej elastyczności

Jeśli szukasz telewizora bez podłączenia do kabla, to na pewno znajdziesz to, czego szukasz. W dzisiejszych czasach istnieje kilka sposobów na oglądanie telewizji bez połączenia antenowego. Oprócz telewizorów Smart TV dostępne są także na przykład kije internetowe, za pomocą których również można oglądać liczne programy, filmy i seriale.

FAQ dotyczące telewizji bez kabla

Jakie są alternatywy dla Smart TV?

W przypadku telewizji bez kabla istnieje również możliwość wykupienia kijków internetowych. Dzięki nim można uzyskać dostęp do programów telewizyjnych i serwisów streamingowych.

Czy mogę oglądać telewizję przez WLAN?

Wiele telewizorów, np. Smart TV, można podłączyć do internetu. Dzięki temu można oglądać telewizję bez kabli.

Czy mogę oglądać telewizję bez podłączenia do anteny?

Jeśli masz telewizor z podłączeniem do internetu, to nie potrzebujesz połączenia antenowego.

Źródła

 • Oglądanie telewizji bez połączenia kablowego – computerbild.de
 • Oglądanie telewizji bez kablówki? Tak, to możliwe – futurezone.de
 • Telewizja bez kabla antenowego – fernseherfuchs.com

Powiązane artykuły