1. Strona główna
  2. »
  3. Blog
  4. »
  5. Projektor krótkodystansowy dla poczucia kina w salonie

Projektor krótkodystansowy dla poczucia kina w salonie

Kurzdistanzbeamer

Projektor krótkodystansowy dla poczucia kina w salonie

W dzisiejszych czasach bardzo praktyczne i łatwe w użyciu są beamery krótkiego zasięgu. Są małe i łatwe w transporcie. Projektor można wykorzystać zarówno w salonie do oglądania filmów, jak i do wyświetlania prezentacji. Dzięki temu są idealne dla osób prywatnych, ale także dla przedsiębiorców i studentów. Wyjaśniamy, jak działają te urządzenia i jakie mają zalety w porównaniu z tradycyjnym telewizorem.

Zalety beamerów krótkodystansowych

Projektory krótkoogniskowe stają się coraz bardziej popularne, ponieważ są proste, a także kompaktowe i nadal zapewniają dobry obraz. Belki są zwykle mniejsze niż konwencjonalne belki i są często wykorzystywane do prezentacji lub szkoleń. Krótkodystansowe beamery są również idealne do małych pomieszczeń, ponieważ zajmują mniej miejsca. Zamiast ustawiać w salonie duży telewizor, niektórzy decydują się więc na projektor o krótkim rzucie.

Jakość obrazu w projektorach krótkiego rzutu

Większość projektorów o krótkim rzucie ma szerokość obrazu nie większą niż 2,5 m i wysokość obrazu 1,8 m. Najmniejsza przekątna obrazu wynosi 2,5 m. Najmniejsza przekątna obrazu wynosi 60 cm. Najmniejsza odległość pomiędzy beamerem a ekranem wynosi 50 cm. Jednak beamery krótkodystansowe są nie tylko kompaktowe, ale i potężne. Wiele modeli ma strumień świetlny o mocy nawet 4000 lumenów. Zapewnia to wysoką jakość obrazu, nawet jeśli światło nie jest idealne.

Krótkodystansowy beamer działa dokładnie tak samo jak zwykły beamer. W urządzeniach tych stosuje się jednak szerokokątne obiektywy, które mają soczewki asferyczne i pozwalają na obrazowanie z niewielkich odległości.

Porównanie telewizorów i projektorów krótkoogniskowych

Projektory krótkoogniskowe są dobrą alternatywą dla telewizorów, ponieważ zapewniają znacznie większy i bardziej żywy obraz. Większość telewizorów ma ekrany, które są stosunkowo małe. Projektor o krótkim rzucie rzutuje obraz na duży ekran lub bezpośrednio na ścianę, co znacznie poprawia wrażenia z oglądania. W krótkim czasie możesz stworzyć we własnym domu atmosferę prawdziwego kina!

Koszt projektorów krótkiego rzutu jest też często niższy niż telewizorów. Są one łatwe w montażu i wymagają jedynie prostej konfiguracji. Ze względu na niski koszt i lepszą jakość obrazu, projektor krótkiego rzutu jest bardzo dobrą alternatywą dla telewizora.

Krótkodystansowe beamery to dobry wybór, jeśli…

Jeśli rzadko korzystasz z telewizora lub ogólnie nie jesteś wielkim fanem programów, filmów i seriali, powinieneś rozważyć zakup beamera na krótki dystans. Dzięki temu zawsze masz możliwość obejrzenia filmu z rodziną, bez konieczności posiadania dużego urządzenia, które stale stoi w salonie i staje się zbieraczem kurzu. Jedną z wad jest jednak to, że trzeba do niego mieć co najmniej białą ścianę lub ekran.

FAQ dotyczące projektorów krótkodystansowych

Co jest lepsze – projektor z krótkim rzutem czy normalny projektor?

Projektory krótkoogniskowe lepiej sprawdzają się w pomieszczeniach z niskimi sufitami, ponieważ wymagają mniejszej odległości od powierzchni projekcyjnej.

Jaki beamer na jaką odległość?

Odległość, w której beamer może odtworzyć optymalny obraz jest różna. Większość beamerów nadaje się na odległość od 2,5 do 10 metrów. Promienniki krótkofalowe mogą być stosowane również w mniejszych pomieszczeniach i wymagają jedynie odległości od 0,6 do 1,5 metra.

Jaki beamer jako zamiennik telewizora?

beamer jako zamiennik telewizora to dobry wybór, jeśli zależy nam na dużym obrazie. Telewizory mają jednak zazwyczaj lepszą jakość obrazu niż rzutniki. Potrzebujesz również projektora o krótkim zasięgu, który możesz wykorzystać w małych pomieszczeniach.

Źródła

  • Zabawy z krótkodystansowcami – coopzeitung.ch
  • Projektor krótkoogniskowy jako zamiennik telewizora – heimkinoraum.de
  • Promienniki ultrakrótkiego zasięgu – winfuture.de

Powiązane artykuły