1. Strona główna
  2. »
  3. Wszystkie artykuły
  4. »
  5. Panasonic wprowadza nowe systemy kina domowego

Panasonic wprowadza nowe systemy kina domowego

Heimkino-System

Panasonic wprowadza nowe systemy kina domowego

Na konwencji Panasonic 2011 Japończycy zaprezentowali nowe systemy kina domowego 5.1 i 2.1. Głównym elementem jest bardzo smukły amplituner Blu-ray o wysokości zaledwie 38 milimetrów, który jest wielofunkcyjny, ponieważ w jednym urządzeniu oferuje odtwarzacz Blu-ray 3D, radio, stację dokującą do iPoda/iPhone’a, porty USB i slot na karty SD-XC. Dwa dodatkowe wejścia HDMI (w zależności od modelu) można wykorzystać do podłączenia dodatkowych odtwarzaczy, takich jak konsole do gier czy odbiorniki satelitarne. Podobnie jak odtwarzacze Blu-ray, nowe systemy 3D posiadają zmienne i indywidualne ustawienie efektu 3D, tzw. 3D Effect Controller. Ponadto filmy 2D mogą być przekształcone w materiał 3D o wysokiej rozdzielczości poprzez konwersję 2D-3D.

Zakres dostawy nowych systemów kina domowego 5.1 obejmuje wszystkie głośniki wymagane do uzyskania dźwięku przestrzennego (3D Surround Pro), a także subwoofer. Do wyboru są głośniki kolumnowe (SC-BTT770), 2-drożne głośniki satelitarne (SC-BTT370) lub małe głośniki satelitarne (SC-BTT270). Kolumny (SC-BTT770) przekazują dźwięk jako kanały przednie, a system posiada również dwie satelity dla tylnych kanałów surround oraz głośnik centralny. SC-BTT370 wyposażony jest w dwa mniejsze 2-drożne głośniki przednie. Tylne głośniki modeli SC-BTT770 i SC-BTT370 są przystosowane do pracy w sieci bezprzewodowej. Oba systemy mogą być również obsługiwane za pomocą opcjonalnego zestawu bezprzewodowego SH-FX71. W zestawie z SC-BTT270 znajduje się pięć małych głośników satelitarnych.

Panasonic nadaje wszystkim systemom potężny wirtualny dźwięk przestrzenny 7.1 poprzez symulację dodatkowych głośników. Widz jest wystawiony na działanie dźwięku nie tylko w kierunku poziomym, ale także na różnych wysokościach (3D Surround Pro). Całkowita moc wyjściowa podawana jest przez Japończyków na poziomie 1000 W (RMS).

Użytkownik oszczędza sobie zbędnych połączeń kablowych, wymagane jest jedynie połączenie z telewizorem, które przekazuje zarówno sygnał obrazu z systemu Blu-ray do telewizora, jak i dźwięk z telewizora z powrotem za pomocą tego samego kabla HDMI (Audio Return Channel).

System SC-BTT770 będzie dostępny w sklepach od kwietnia w cenie 649 euro. SC-BTT370 za 549 euro i SC-BTT270 za 249 euro będą dostępne nieco wcześniej, w marcu. SC-BTT362 i SC-BTT262, oba systemy 2.1 Blu-ray, będą dostępne w cenie odpowiednio 499 i 399 euro od połowy kwietnia.

Powiązane artykuły