1. Strona główna
  2. »
  3. Wszystkie artykuły
  4. »
  5. Sony: Nowe kable HDMI 1.4 zapewniają najlepsze połączenie

Sony: Nowe kable HDMI 1.4 zapewniają najlepsze połączenie

Sony: Nowe kable HDMI 1.4 zapewniają najlepsze połączenie

Gorsze kable HDMI często stają się utrapieniem, jeśli chodzi o niekłamaną radość z kina domowego, ponieważ ludzie lubią na nich oszczędzać. Choć właściwie oczywiste jest, że kino domowe może być tylko tak dobre, jak najsłabsze ogniwo w łańcuchu: niezbędne połączenie kablowe. Jeśli więc cenisz sobie jak najlepszy przekaz sygnału, powinieneś zwrócić uwagę także na jego jakość. Nawet urządzenia z wyższej półki mogą w pełni rozwinąć swoją moc tylko w ten sposób. Nowe, wysokiej klasy kable HDMI 1.4 firmy Sony, które są dostępne w czterech grupach od października 2010 r., mają gwarantować pozbawioną zakłóceń, wysokiej jakości transmisję dla telewizora LCD lub odbiornika w lowboardzie.

Wszystkie najnowocześniejsze technologicznie kable obsługują Full HD, cyfrowy wielokanałowy dźwięk przestrzenny i mają długość od jednego do dziesięciu metrów. Nowa technologia trójwymiarowa może być również przetwarzana do rozdzielczości 4K, czyli dwukrotnie wyższej niż Full HD. Niezakłócony przepływ sygnałów zapewniają złącza wykonane z 24-karatowego złota.

Oczywiście wszystkie wersje obsługują standardowo HDMI 1.4 i oferują kilka korzyści: Na przykład w kablówkach oprócz kanału obrazowo-dźwiękowego oferowany jest dodatkowy kanał dla Internetu. Dlatego do uzyskania dostępu do sieci domowej lub WorldWideWeb potrzebny jest tylko kabel Ethernet lub połączenie WLAN. Dzieje się tak dlatego, że urządzenia obsługujące HDMI 1.4 mogą dzięki nowym kablom przekazywać informacje sieciowe bezpośrednio, bez połączenia internetowego poszczególnych urządzeń.

HDMI 1.4 zapewnia również wymianę komunikacji, dzięki czemu sygnał dźwiękowy z telewizora może iść zarówno z amplitunera do telewizora, jak i w drugą stronę bez dodatkowych kabli. Ciekawostka dla posiadaczy aparatów Cyber-shot lub Handycamów: Nowy kabel DLC-HEM firmy Sony jest w stanie wykonać bezpośrednie połączenie za pomocą specjalnego „Mini Connector”.

Nowe kable HDMI 1.4 od Sony są dostępne od października. Zalecane ceny detaliczne wynoszą od 19,99 euro do 159,99 euro, w zależności od długości (od jednego metra do dziesięciu metrów) i wersji.

Powiązane artykuły