1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. Canon planuje własny rozwój telewizorów SED

Canon planuje własny rozwój telewizorów SED

canon

Canon planuje własny rozwój telewizorów SED

Ze względu na trwający spór prawny pomiędzy Canonem a amerykańską firmą Nano Proprietary Inc, Canon według plotek postanowił obecnie ograniczyć się do wewnętrznego rozwoju technologii i tym samym uniknąć sporu patentowego. W ten sposób firma Canon zapobiega dalszemu osłabieniu rozwoju monitorów SED (Surface Conduction Electron Emitter Displays). Spór prawny o patent technologii sprawił, że już w 2007 roku na rynku nie pojawiły się modele SED gotowe do produkcji seryjnej.

Po tym, jak Toshiba wycofała się już z tego segmentu produktów w wyniku sporu prawnego, Canon robi teraz ważny krok we właściwym kierunku, aby zagwarantować rozwój technologii SED. Canon stawia teraz na własną technologię, która ma być znacznie lepsza i stabilniejsza niż u konkurencji z Nano Proprietary.

To ważny krok, który przybliża nieco pierwsze modele SED gotowe do masowej produkcji, ponieważ decyzja Canona sprawia, że masowa produkcja telewizorów SED staje się znów realna. Przyszłość pokaże, ile czasu Canon będzie potrzebował na rozwój własnej technologii i kiedy będziemy mogli powitać na rynku pierwsze modele SED jako seryjne.

Powiązane artykuły