1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. CES 2008: Samsung pokazuje telewizory plazmowe z obsługą 3D

CES 2008: Samsung pokazuje telewizory plazmowe z obsługą 3D

plasma-tv

CES 2008: Samsung pokazuje telewizory plazmowe z obsługą 3D

Samsung prezentuje swoje najnowsze modele na targach Consumer Electronics Show (CES). Szczególną uwagę zwracają dwie nowe serie produktów „Seria 4” i „Seria 5”. Telewizory z tej serii to pierwsze plazmowe telewizory HDTV z obsługą 3D. Według Samsunga, implementacja technologii 3D w telewizorach plazmowych ma ogromne zalety w stosunku do urządzeń opartych na technologii Digital Light Processing (DLP). Podczas gdy jedyny konkurent w branży 3D, Mitsubishi, nadal trzyma się technologii DLP i wprowadza nowy 73-calowy model, Samsung zapuszcza się w nowym kierunku. Z sukcesem, bo według Samsunga udało się znacznie poprawić przydatność dla telewizji trójwymiarowej. Dodatkowo znacznie poprawiono współczynnik kontrastu za pomocą technologii antyodblaskowych.

Ale nawet dla najlepszej jakości na telewizorze 3D, nadal trzeba używać dodatkowych okularów 3D. Gwarantują one, że filmy w wersji 3D stają się najwyższą przyjemnością. W tej chwili podaż filmów 3D jest ograniczona, ale ze względu na szybki rozwój technologii 3D, wkrótce będzie można kupić większy wybór odpowiednich filmów.

Już w marcu 2008 roku na rynku amerykańskim pojawią się pierwsze telewizory plazmowe kompatybilne z technologią 3D z dwóch linii produktowych „Series 4” i „Series 5”. Nie wiadomo jeszcze, kiedy rozpocznie się sprzedaż na rynku europejskim. Obie serie wyposażone są w trzy złącza HDMI i różnią się jedynie przekątną ekranu. Podczas gdy modele „Series 4” są dostępne z 42 i 50 calami, modele „Series 5” są nieco większe z 50 i 58 calami.

Powiązane artykuły