1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. Matsushita w przyszłości będzie handlować jako Panasonic

Matsushita w przyszłości będzie handlować jako Panasonic

panasonic

Matsushita w przyszłości będzie handlować jako Panasonic

Firma elektroniczna Matsushita została założona w 1918 roku przez jej tytułowego założyciela, Konosuke Matsushita. 90 lat później zarząd firmy Matsushita postanowił zastąpić oryginalną nazwę lepiej już znaną marką Panasonic. Dla większości Niemców zmiana nazwy nie powinna być więc wielką nowością, bo w tym kraju japoński koncern znany jest powszechnie jako Panasonic.

Jedynie akcjonariusze spółki muszą jeszcze zatwierdzić zmianę nazwy. Jeśli tak się stanie, zmiana zostanie zakończona z dniem 1 października 2008 r. Tym samym Matsushita kontynuuje ciągłe skracanie nazwy. Założona w 1918 roku pod nazwą „Matsushita Electric Manufacturing Works”, w 1935 roku przyjęła nazwę „Matsushita Electric Industrial Co.”. Od 2003 roku koncern przygotowywał się do całkowitej zmiany nazwy na Panasonic. Hasłem „Ideas for life” Matsushita reklamuje obecnie swoje nowe produkty – z nazwą Panasonic.

Do 2010 roku gigant elektroniczny chce też zmienić japońską markę „National” na Panasonic. Głównym celem tego jest jeszcze większa popularność firmy. Panasonic jest już uznawany za jednego z największych producentów elektroniki użytkowej i zajmuje trzecie miejsce w indeksie Fortune 500 dla producentów elektroniki i urządzeń elektrycznych. Od tej pory nazwę Panasonic będzie można usłyszeć jeszcze częściej.

Powiązane artykuły