1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. Philips 42PFL9803 LED Lux: telewizor LCD roku

Philips 42PFL9803 LED Lux: telewizor LCD roku

Philips 42PFL9803 LED Lux: telewizor LCD roku

Na tegorocznych targach Funkausstellung w Berlinie nie tylko zaprezentowano najnowsze telewizory, ale także nagrodzono najlepsze telewizory przyznawane przez European Imaging & Sound Association (EISA). Nagrodę za „Europejski telewizor LCD 2008-2009” otrzymał Philips 42PFL9803 LED Lux, telewizor LCD, który błyszczał doskonałymi poziomami czerni i rozmyciem ruchu. Dzięki innowacyjnej technologii podświetlenia LED z 2D Dimming Control uzyskano wartości kontrastu, które z łatwością mogą konkurować z najlepszymi telewizorami plazmowymi. A technologia Clear LCD 100Hz robi resztę, zapewniając krystalicznie czyste obrazy, które są ostre i naturalne nawet przy szybkim ruchu.

Philips LED Lux to telewizor LCD, któremu niczego nie brakuje i ma wszystko, by sprostać nawet najwyższym wymaganiom. 42-calowy wyświetlacz LED Lux ma rozdzielczość 1 920 x 1 080 pikseli (Full-HD), wyświetla ponad 2 250 trylionów kolorów i zachwyca czasem reakcji 2 ms oraz nieodbijającą światła powierzchnią ekranu. Innowacyjna technologia podświetlenia LED, wraz z Perfect Pixel HD Engine i Ambilight Spectra 2, zapewnia niespotykany dotąd współczynnik kontrastu 2 000 000:1 i wartości jasności notowane na poziomie 500 cd/m². Oprócz doskonałego poziomu czerni, idealnych kolorów i doskonałej ostrości ruchu, Philips LED Lux zachwyca również inteligentnymi czujnikami światła, które automatycznie dostosowują zarówno podświetlenie, jak i jasność obrazu do jasności otoczenia.

Ponadto LED Lux wyposażony jest w doskonały system dźwiękowy składający się z niewidocznych głośników, każdy o mocy wyjściowej 15 W w układzie sinusoidalnym i obsługujący technologię Virtual Dolby Digital. Dodatkowo dwa zintegrowane subwoofery sprawiają, że głęboki bas nie zostanie zaniedbany. Wreszcie, telewizor posiada połączenie sieciowe zgodnie z DLNA (Digital Living Network Alliance) i tym samym toruje drogę do multimediów i co. Funkcje obejmują cztery listy ulubionych, elektroniczny przewodnik po programach (EPG), różne formaty ekranu, 1200 stron telegazety, cyfrowy czytnik mediów (przeglądarka) i automatyczne rozpoznawanie USB. Wbudowany tuner DVB-T jest bardzo przydatny do odbioru telewizji cyfrowej. Wśród złącz znajdują się Ethernet-UTP5 , USB, 4x HDMI, 2x Scart i wiele innych. Pobór mocy wynosi 201 W w trybie normalnym, 153 W w trybie energooszczędnym i 0,15 W w trybie czuwania. Sugerowana przez producenta cena detaliczna wynosi 2 999,99 euro.

Powiązane artykuły