1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. Philips prezentuje telewizor LCD w kinowym formacie 21:9

Philips prezentuje telewizor LCD w kinowym formacie 21:9

Philips prezentuje telewizor LCD w kinowym formacie 21:9

Kinomani znają irytujący problem czarnych pasków nad i pod filmem na DVD lub Blur-ray. Kupujesz duży płaski telewizor w formacie panoramicznym 16:9 w nadziei, że paski teraz znikną, ale nie ma takiego szczęścia! Problem w tym, że większość filmów kinowych nie jest produkowana w formacie 16:9, lecz kręcona dla kin w formacie 2.35:1 (Cinemascope). Philips wyszedł naprzeciw temu problemowi i wprowadził pierwszy telewizor LCD w kinowym formacie 21:9.

Tak zwany telewizor LCD Philips Cinema 21:9 ma być w stanie wyświetlić odpowiedni materiał zdjęciowy bez pasków. Sam wyświetlacz LC mierzy 56 cali przekątnej i ma rozdzielczość 2 560 x 1 080 pikseli. Wewnątrz nowy silnik Perfekt Pixel HD Engine ma zapewnić optymalną wydajność i skalowanie materiału zdjęciowego. Fani Ambilight mogą się również cieszyć z podświetlenia Ambilight Spectra 3. Jeśli jednak uważasz, że możesz całkowicie obejść się bez czarnych pasków, to bardzo się mylisz. Problem pojawia się w przypadku wyświetlaczy w formacie 16:9 lub 4:3. W tych przypadkach paski są zanikające po bokach. A ponieważ takich wyświetlaczy jest chyba większość, telewizor LCD Cinema 21:9 jest tylko dla prawdziwych kinomanów. Mimo to uważamy, że to świetny pomysł!

Pierwsze telewizory Cinemascope mają pojawić się na rynku w drugim kwartale 2009 roku. Philips na razie nie komentuje ceny, ale więcej szczegółów zostanie ogłoszonych pod koniec lutego.

Aktualizacja: Philips Cinema 21:9 (56PFL9954H) jest już dostępny w sprzedaży w cenie około 4000 euro.

Powiązane artykuły