1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. Sony BRAVIA W4000: telewizor LCD jako ramka do zdjęć

Sony BRAVIA W4000: telewizor LCD jako ramka do zdjęć

Sony BRAVIA W4000: telewizor LCD jako ramka do zdjęć

Sony robi duży krok w przyszłość z serią BRAVIA W4000, prezentując cztery nowe telewizory LCD Full HD w formatach 32, 40, 46 i 52 cale. Nowe telewizory od Sony łączą w sobie zarówno wyjątkowe wzornictwo, jak i najnowsze technologie. Na przykład cztery nowe modele Sony BRAVIA mają takie funkcje jak ramka na zdjęcia czy Xross Media Bar, czyli wielokrotnie nagradzaną i inteligentną logikę obsługi, która z dużym powodzeniem stosowana jest także w konsolach PlayStation 3 i PlayStation Portable. Nie ważne czy to telewizja, gry czy zdjęcia: Nowe modele oferują 1.080p z 24p True Cinema rozrywkę full-HD nowej generacji.

Po raz pierwszy firma Sony wyposaża swoje nowe telewizory LCD w funkcję ramki na zdjęcia o nazwie „Picture Frame Mode”. Zaleta tej funkcji jest następująca: czarny, matowy ekran nie jest szczególnie atrakcyjny, ale dzięki funkcji Picture Frame po naciśnięciu przycisku zmienia się w dzieło sztuki i pokazuje cyfrowe zdjęcia w rozdzielczości Full HD. W trosce o naturalne cechy i środowisko, zdjęcia są wyświetlane ze zmniejszoną jasnością. W trybie Picture Frame modele BRAVIA W4000 zużywają o 35% mniej prądu, oszczędzając mnóstwo energii. Możliwości personalizacji są również praktycznie nieograniczone. Zdjęcia można łatwo przesłać do telewizora za pośrednictwem interfejsu USB.

Oczywiście firma Sony stara się zapewnić wszystkim swoim klientom jak najlepszą jakość obrazu. W tym celu seria W4000 wykorzystuje szeroki zakres technologii, które zawsze zapewniają żywe i naturalne obrazy. Na przykład, sygnały obrazu są przetwarzane przez nowy BRAVIA ENGINE 2, umożliwiający optymalne wyświetlanie obrazów ruchomych ze współczynnikiem kontrastu do 33.000:1. W połączeniu z 64-krotnie większą ilością kolorów, obrazy są wyświetlane w sposób absolutnie realistyczny i żywy. Dodatkowo specjalne podświetlenie WCG-CCFL (Wide Colour Gamut Cold Cathode Fluorescent Lamp) gwarantuje znacznie rozszerzone spektrum kolorów.

Niezależnie od tego, czy analogowe, czy cyfrowe: dzięki zintegrowanym tunerom dla DVB-T, DVB-C, a także odbiornikowi HDTV i dekoderowi AVC-HD możliwości odbioru nowych telewizorów są obszerniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dodatkowe dekodery nie są już potrzebne. Złącza obejmują 3x HDMI, 1x USB 2.0, 1x cyfrowe wyjście audio (optyczne), 1x VGA (PC/D-Sub), 1x złącze komponentowe, 1x kompozytowe wejście wideo, slot PCMCIA (moduł Pay-TV CI), 2x Scart, Cinch dla audio/wideo oraz wyjście słuchawkowe. Jeśli chodzi o kolorystykę, modele W4000 dostępne są zarówno w kolorze srebrnym, jak i midnight blue.

Ceny i dostępność:

  • BRAVIA KDL-52W4000: ok. 2.500 euro, od maja
  • BRAVIA KDL-46W4000: ok. 2 000 euro, od maja
  • BRAVIA KDL-40W4000: ok. 1.500 euro, od maja
  • BRAVIA KDL-32W4000: ok. 1.200 euro, od maja

Powiązane artykuły