1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. Sony Bravia ZX5: ultracienki telewizor LED z bezprzewodową transmisją HD

Sony Bravia ZX5: ultracienki telewizor LED z bezprzewodową transmisją HD

sony-bravia

Sony Bravia ZX5: ultracienki telewizor LED z bezprzewodową transmisją HD

Gigant elektroniczny Sony zaprezentował w pierwszym tygodniu września dwa nowe telewizory LCD z bezprzewodowym HD i podświetleniem LED. Nowe telewizory z serii Bravia ZX5 mają mniej niż dwa centymetry grubości i podobno są w stanie bezprzewodowo przetwarzać sygnały do rozdzielczości Full HD. Według Sony, ultracienka grubość obudowy jest wynikiem outsourcingu modułów odbiornika. Bezprzewodowy odbiornik multimediów będzie odbierał sygnały z nowej serii Bravia. Ponadto oprócz tunera telewizji analogowej, tunera DVB-T i DVB-C oferowane są cztery porty HDMI, port USB oraz złącze sieciowe, które znajdują się na odbiorniku multimedialnym. Według Sony, nowe modele serii ZX5 będą dostępne z przekątnymi ekranu 46 i 52 cale.

W serii ZX5 zintegrowana jest również obecna technologia Sony „Flow Motion 240”, która umożliwia dodanie kolejnego, wstępnie obliczonego obrazu do nawet 60 klatek na sekundę. To powinno być prawdziwe dobrodziejstwo, zwłaszcza dla fanów akcji. Kolejny gwarant dobrej jakości obrazu nosi nazwę „Bravia Engine 3” i zapewnia, że standardowe filmy, materiały DVD czy konwencjonalne programy telewizyjne są podniesione do poziomu zbliżonego do HD. Ponadto obsługa DLNA umożliwia nowym telewizorom Bravia komunikację przez sieć i odbiór mediów strumieniowych, takich jak filmy, muzyka czy zdjęcia. Na przykład zdjęcia można przenieść z komputera do telewizora i oglądać jako pokaz slajdów.

Modele Bravia ZX5 będą dostępne od 20 października 2009 roku, początkowo tylko w japońskich sklepach. W przypadku Japonii Sony podaje rekomendowaną cenę detaliczną o równowartości 4 125 euro za model 46-calowy i 4 875 euro za model 52-calowy.

Powiązane artykuły