1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. Ceatec 2009: Sony pokazało telewizory 3D, LED i OLED

Ceatec 2009: Sony pokazało telewizory 3D, LED i OLED

sony

Ceatec 2009: Sony pokazało telewizory 3D, LED i OLED

Na targach Ceatec 2009, które odbyły się w mieście Chiba (Japonia), firma Sony zaprezentowała swoje najnowsze telewizory i technologie wyświetlania. Modele LCD Bravia dostępne od 2010 roku są reprezentatywne dla rozwoju w sektorze rozrywki 3D. Podobnie jak na targach IFA w Berlinie, na stoisku Sony znalazło się osiem paneli z przykładami z dziedziny sportu, gier i oczywiście filmu, demonstrujących działanie nowej technologii 3D.

W sumie stoisko Sony było podzielone na trzy strefy. W dziale „Networking” można było na przykład podziwiać niezwykle płaskie telewizory z serii ZX5, w których zastosowano podświetlenie Edge LED, Wireless HD i „Room Link”. Ten ostatni umożliwia komunikację urządzeń Sony ze sobą za pośrednictwem sieci LAN. Zaprezentowano również technologię „TransferJet” firmy Sony, która służy do bezprzewodowego przesyłania zdjęć lub filmów do telefonów komórkowych. Ponadto nagrane programy można przesyłać z nagrywarek Blu-ray do odtwarzaczy PSP lub MP3.

Atrakcją działu „Display Technologies” był opracowany przez Sony silnik „MotionFlow”, który dzięki konwersji z 60 do 240 herców umożliwia płynne wyświetlanie nawet najszybszych scen filmowych. Pokazano również prototyp elastycznego 2,5-calowego wyświetlacza OLED, który miał zaledwie 0,2 milimetra grubości. Cechą szczególną była tu organiczna folia tranzystorowa, która pełniła rolę dostawcy energii.

Oczywiście nie mogło zabraknąć również działu ekologicznego: Inteligentny „czujnik obecności” wyczuwa, czy ktoś znajduje się przed telewizorem i odpowiednio go włącza lub wyłącza. Jest to szczególnie dobre dla domowego budżetu, ponieważ według Sony powinno to doprowadzić do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej o około 50 procent.

Powiązane artykuły