1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. IFA 2009: Sony planuje telewizory LCD z technologią 3D

IFA 2009: Sony planuje telewizory LCD z technologią 3D

IFA 2009: Sony planuje telewizory LCD z technologią 3D

Według doniesień prasowych, Sony w przyszłości bardziej skupi się na technologii 3D w telewizorach LCD. W związku z tym szef firmy Howard Stringer przygotował podobno na targi IFA w Berlinie stosowny komunikat, w którym zapowiedziano m.in. premierę urządzeń 3D pod koniec 2010 roku. Według wcześniejszych doniesień Wall Street Journal i Financial Times, oficjalna zapowiedź spodziewana jest na targach IFA. Sony planuje wyposażyć w nową technologię swoje urządzenia Bravia, Playstation 3, liczne odtwarzacze Blu-ray oraz serię notebooków Vaio.

Howard Stringer spodziewa się, że technologia ta będzie gotowa do masowej produkcji w krótkim czasie, pomimo utrzymujących się drobnych problemów podobnych do tych, które wystąpiły przy okazji premiery HD, i chce zapewnić, że Sony jest jednym z pionierów w tej dziedzinie. Jak donosi dalej Financial Times, już wcześniej wyciekły informacje, że Stringer ogłosi w Berlinie, że Sony wykorzysta technologię okularów migawkowych LCD. W sprawie polityki cenowej nie padły jeszcze żadne deklaracje. Eksperci spodziewają się ceny wejścia w granicach „kilku tysięcy dolarów”.

Kilku znanych konkurentów, w tym Panasonic, LG, Samsung i JVC, również chce produkować potężne produkty 3D i również wyczuwają dobry biznes na bardzo konkurencyjnym rynku telewizorów. Dobry interes byłby szczególnie ważny dla Sony, którego dział telewizyjny, odpowiadający za 16,5 procent całkowitej sprzedaży, od 2003 roku zmaga się z dużymi stratami. Tylko w 2008 roku przyniosła „straty” w wysokości około 945 mln euro. (via Golem)

Powiązane artykuły