1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. LaserVUE: 65-calowy model L65-A90 kosztuje 6 999 dolarów

LaserVUE: 65-calowy model L65-A90 kosztuje 6 999 dolarów

LaserVUE: 65-calowy model L65-A90 kosztuje 6 999 dolarów

Jeszcze w kwietniu informowaliśmy o nowych telewizorach Mitsubishi LaserVUE i od tego czasu musieliśmy uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejny wielki krok w historii telewizji. Teraz jednak nadszedł wreszcie czas: już za kilka tygodni pierwszy laserowy telewizor podbije rynek. Mitsubishi już na początku roku ogłosiło pierwsze szczegóły i wrażenia, ale jak poinformował magazyn „Sound & Vision”, teraz producent wyszedł także z najważniejszą chyba informacją – ceną! Zgodnie z tym 65-calowy model L65-A90 będzie kosztował w USA 6 999 dolarów i ma trafić do sprzedawców Mitsubishi Select Diamond w najbliższych tygodniach. Niestety, ewentualne rozmieszczenie w Europie jest wciąż niejasne.

Telewizor ma być dostępny w sklepach pod koniec października. Kwota 7000 dolarów może brzmieć dużo, ale jeśli weźmiemy pod uwagę inne modele o porównywalnej wielkości, takie jak Pioneer KURO w formacie 65 cali, LaserVUE jest znacznie poniżej obecnych cen. Bo nawet Pionier kosztuje swoje 10.000 dolarów. Jest to możliwe dzięki nowej technologii laserowej. A ceny, które były raczej nietypowe dla obecnych technologii w tym przedziale wielkości, mogą wkrótce stać się normą. Jedno jest pewne, nowym LaserVUE Mitsubishi wywiera ogromną presję na konkurencję, ponieważ toruje drogę dla następnej generacji płaskich telewizorów.

Oprócz modelu 65-calowego, Mitsubishi planuje również model 73-calowy. Producent jednak wciąż milczy na temat cen i premiery. Na razie jednak możemy się cieszyć z rozpoczęcia sprzedaży i przede wszystkim z nowych telewizorów laserowych.

Aktualizacja: Porównanie Mitsubishi LaserVue

Powiązane artykuły