1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. IFA 2008: kolejni producenci telewizorów w szczegółach ze zdjęciami

IFA 2008: kolejni producenci telewizorów w szczegółach ze zdjęciami

IFA 2008: kolejni producenci telewizorów w szczegółach ze zdjęciami

Oczywiście oprócz Samsunga, Sony, Philipsa i Panasonica na Międzynarodowych Targach Elektroniki Użytkowej w Berlinie reprezentowani byli inni znani producenci. Ale niestety artykuł o IFA dla każdego producenta telewizorów wykraczałby poza nasze możliwości, dlatego postanowiliśmy bardziej szczegółowo zrelacjonować tylko najpopularniejszych producentów. Ponieważ jednak odwiedziliśmy również pozostałych producentów, a nie chcemy pozbawiać Was jednego czy dwóch świetnych zdjęć, w tym artykule pokrótce omówimy nowości pozostałych producentów.

Na targach firma Sharp po raz kolejny zaprezentowała największy na świecie telewizor LCD z gigantycznym 108-calowym wyświetlaczem LC, co odpowiada przekątnej ekranu wynoszącej 2,73 metra. 108-calowy telewizor LCD zachwycił nie tylko swoimi niezwykłymi wymiarami, ale także zadziwiająco dobrą jakością obrazu. Wyświetlacz ma rozdzielczość 4 096 x 2 160 pikseli i bez problemu wyświetla sygnały Full HD. Jest to możliwy dowód na to, że telewizory LCD w końcu wygrały z telewizorami plazmowymi. Przynajmniej tak deklaruje producent.

Firma Sharp zaprezentowała również dwa nowe, supersmukłe telewizory AQUOS LCD z serii XS1E o równie zdumiewającej jakości obrazu, ze szczotkowaną aluminiową ramą i nowo opracowanym systemem podświetlenia RGB LED, zapewniającym współczynniki kontrastu znacznie przekraczające 1 000 000:1 – poziom czerni, z którego można być dumnym! Efektem są jeszcze bardziej jaskrawe kolory. Ale Sharp zrobił też coś dla środowiska. Dzięki optycznej regulacji jasności, nawet zużycie energii jest zmniejszone. Pierwsze modele będą dostępne w rozmiarach 52 cale (LC-52XS1E) i 65 cali (LC-65XS1E) od października.

Toshiba również zaprezentowała się na IFA z nowymi seriami i kilkoma modelami kontynuacji serii XV i ZF. Modele z serii Regza XV firmy Toshiba oferują rozdzielczość 1080p Full HD zapewniającą doskonałą ostrość obrazu i gwarantują niższe zużycie energii dzięki zastosowaniu zintegrowanych czujników światła, ponieważ jasność obrazu jest dostosowywana do otoczenia.

Nowe, wysokiej klasy modele Toshiby z serii ZF oferują maksymalną jakość obrazu w minimalnej przestrzeni. Łączą one najnowszą technologię z najnowocześniejszym wzornictwem. Nowością jest tzw. technologia „Resolution +”, która umożliwia tworzenie obrazów zbliżonych do jakości HD ze źródeł obrazu w konwencjonalnej rozdzielczości SD. Oprócz rozdzielczości Full HD, 100Hz zapewnia ostre ruchome obrazy, a dynamiczne wartości kontrastu 30 000:1 – naturalne obrazy. Wizualnie modele IF zachwycają ultracienką ramką o szerokości zaledwie dwóch centymetrów, co jest możliwe dzięki zaawansowanej koncepcji „Picture Frame 2”.

Podobnie jak kilku innych producentów, JVC miało w swoim bagażu pierwszy prototyp z rozdzielczością UHDV lub Quad HD. Telewizor LCD JVC 4K2K osiąga rozdzielczość 4 096 x 2 400 pikseli, czyli tak wysoką, że można było zobaczyć nawet skazy skórne na twarzach.

Przy głębokości zaledwie 44,7 milimetrów nowy 42LG6100 jest jednym z najcieńszych telewizorów na świecie. Mimo wszystko, technologia wewnątrz LG6100 nie jest zaniedbana. Płynny ruch zapewnia TruMotion 100 Hz, optymalizacja obrazu Dual XD Engine Full-HD 2008 sprawia, że obrazy są ostre jak brzytwa, dynamiczny kontrast 50 000:1 zapewnia wspaniałe kolory, a zintegrowany czujnik jasności dostosowuje wartości kolorów i kontrast do jasności otoczenia, zmniejszając w ten sposób zużycie energii nawet o 62 procent.

„Dzięki Loewe Reference, Loewe na nowo definiuje domową rozrywkę” – mówi niemiecki producent o swojej najnowszej linii kina domowego w segmencie premium. Dzięki głębokości instalacji wynoszącej zaledwie 60 milimetrów i doskonałym funkcjom, płaski telewizor Reference 52 Full HD+ 100 spełnia najwyższe wymagania, zachwyca innowacyjną koncepcją obsługi dla jak największej wygody i łączy wszystkie technologie dla fascynujących wrażeń telewizyjnych. Są to na przykład rozdzielczość 1080p Full HD, częstotliwość odświeżania 100 Hz i wyświetlanie filmów kinowych w tempie 24p. Ponadto odbiorniki do odbioru cyfrowych sygnałów naziemnych, kablowych i satelitarnych są już zintegrowane w obudowie Slim Line. Programy HDTV można również oglądać za pośrednictwem zintegrowanego już odbiornika HDTV. I wreszcie Loewe Reference ma twardy dysk z 500 GB pamięci do nagrywania i telewizji z przesunięciem czasowym.

Oprócz Loewe, na targach IFA 2008 reprezentowana była również firma Metz, niemiecki producent telewizorów, z kilkoma nowymi produktami. Jednym z nich była nowa seria Sirius, w której zastosowano najnowsze technologie LCD. Telewizory LCD Metz Sirius posiadają pełnopowierzchniowy, antyrefleksyjny panel z filtrem kontrastowym, a jego stylowym uzupełnieniem są eleganckie panele boczne wykonane z anodyzowanego aluminium. Przy optymalizacji obrazu Metz stawia na technologię mecavisionHD+ i 100 Hertz, co skutkuje równymi korzyściami dla wyświetlania kolorów i ruchu.

IFA 2008: Innowacje i trendy

  • IFA 2008: telewizory Samsunga
  • IFA 2008: telewizory Sony
  • IFA 2008: telewizory Philipsa
  • IFA 2008: telewizory Panasonic
  • IFA 2008: więcej producentów telewizorów

Powiązane artykuły