1. Strona główna
 2. »
 3. Telewizja
 4. »
 5. Wiadomości telewizyjne
 6. »
 7. IFA 2008: telewizory Panasonic, szczegóły i zdjęcia

IFA 2008: telewizory Panasonic, szczegóły i zdjęcia

IFA 2008: telewizory Panasonic, szczegóły i zdjęcia

Oczywiście, jeśli chodzi o telewizyjne atrakcje targów IFA 2008, nie można pominąć japońskiej firmy elektronicznej Panasonic! I jak przystało na czołowego producenta telewizorów plazmowych, również Panasonic był reprezentowany na targach w Berlinie z aktualnymi modelami i nowymi prototypami. Wśród nich znalazło się np. pięć prototypów plazmowych wyświetlaczy (PDP) z innowacyjnymi technologiami i głębokością poniżej 25 milimetrów. Obecny był również największy na świecie telewizor plazmowy Full-HD z ekranem o przekątnej 150 cali, co odpowiada przekątnej ekranu 3,81 metra. Panasonic wciąż nie przepuszcza okazji, by mieć największy ekran plazmowy.

150-calowy panel plazmowy opracowany przez firmę Panasonic wywołał szczególnie duże poruszenie i pokazuje, jak szybko rozwinęła się branża wyświetlaczy. Już 103-calowy telewizor plazmowy wyznaczył nowe standardy i znalazł liczne zastosowania na targach, a nawet w domach prywatnych. Jednak dzięki nowemu telewizorowi plazmowemu o przekątnej 3,81 m Panasonic ponownie przełamał nowe schematy. Wyświetlacz osiąga rozdzielczość 4096 x 2160 pikseli, czyli czterokrotnie większą niż w specyfikacji HD 1080p, dzięki czemu zapewnia imponującą jakość obrazu. Dzięki innowacyjnym technologiom PDP, które zastosowano również w modelu 103-calowym, wyświetlacz osiąga stabilne i jednolite odwzorowanie obrazu na całej powierzchni ekranu. Jasność również odpowiada tej z poprzedniczki. Tak zwana reprodukcja kolorów True-to-Life zapewnia szybki czas reakcji i krystalicznie czyste odwzorowanie obrazu. Pozostaje więc czekać, czy nowy plazmowy gigant będzie w stanie kontynuować wielki sukces swojego poprzednika.

Naprawdę miłym zaskoczeniem były nowe prototypy telewizorów plazmowych Panasonic, które nie tylko są niezwykle płaskie z niewiarygodną głębokością 24,7 milimetra, ale dzięki technologii podwójnej wydajności mogą nawet zmniejszyć zużycie energii o połowę przy zachowaniu tej samej jasności! Podstawą innowacyjnych telewizorów plazmowych jest nowa technologia luminoforu i ogniw, która optymalizuje proces wyładowania i znacznie zmniejsza straty energii przy pomocy zintegrowanych obwodów wraz z technologią sterowania. W rezultacie nowe telewizory plazmowe o przekątnej od 42 do 65 cali osiągają taką samą jasność jak obecne panele plazmowe tej samej wielkości, ale przy o połowę mniejszym zużyciu energii. Dzięki nowej technologii udało się dopiero stworzyć tak niezwykle płaskie telewizory plazmowe. Korzystnie wpływa to również na wagę telewizorów, która przy 22 kilogramach dla modelu 50-calowego jest o połowę mniejsza niż w przypadku poprzednich modeli. Nie mniej ekscytujący jest system transmisji bezprzewodowej „Wireless HD”, który pozwala na elastyczne rozmieszczenie i całkowicie eliminuje potrzebę uciążliwych instalacji kablowych.

IFA 2008: Innowacje i trendy

 • IFA 2008: telewizory Samsunga
 • IFA 2008: telewizory Sony
 • IFA 2008: telewizory Philipsa
 • IFA 2008: telewizory Panasonic
 • IFA 2008: więcej producentów telewizorów

Powiązane artykuły