1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. IFA 2008: telewizory Philipsa, szczegóły i zdjęcia

IFA 2008: telewizory Philipsa, szczegóły i zdjęcia

IFA 2008: telewizory Philipsa, szczegóły i zdjęcia

Nie mniej ciekawa od hal wystawowych Sony i Samsunga była hala holenderskiej firmy Philips, gdzie po raz kolejny wykorzystano fascynację podświetleniem Philips Ambilight. Oprócz najnowszej generacji Ambilight Spectra, zaprezentowano m.in. nowy Philips Aurea z podświetlaną ramką, telewizor LCD roku 2008 Philips LED Lux, niezwykle płaski Philips Essence oraz prototyp ultracienkiego telewizora LCD o głębokości zaledwie ośmiu milimetrów. Wszystkie modele posiadają rozdzielczość 1080p Full-HD i panele Clear LCD 100Hz z czasem reakcji wynoszącym zaledwie dwie milisekundy.

Nowy Philips Aurea 2008 to prawdziwa uczta dla oczu, którą będziesz chciał zabrać prosto do domu. Aurea posiada Active Glass Frame, czyli świecącą ramę, która przenosi kolory zdjęcia na ramę. Tworzy to znacznie bardziej intensywne wrażenia z oglądania. Pokryta refleksami szklana powierzchnia oznacza również, że kolory mogą być postrzegane przez widza jeszcze bardziej błyskotliwie i potężnie. Jak widać, Aurea wygląda szykownie i pasuje do każdego salonu. Oczywiście wewnętrzne wartości Aurea 2008 są również właściwe: wszystkie modele posiadają rozdzielczość 1080p Full HD, silnik Perfect Pixel HD Engine dla jeszcze ostrzejszych obrazów oraz panel LCD 100 Hertz, który osiąga czas reakcji na poziomie dwóch milisekund. Panel LCD wyświetla do 2250 trylionów kolorów i osiąga dynamiczny współczynnik kontrastu 30 000:1 dla bogatych poziomów czerni.

Dotychczasowa seria Philips Cineos również została poszerzona o telewizor LCD Cineos 52PFL9703D. 52-calowy Cineos oferuje przekątną ekranu 132 centymetry, a także posiada silnik Perfect Pixel HD Engine zapewniający doskonałe wyświetlanie ruchomych obrazów, a także jest wyposażony w najnowszą technologię Ambilight Spectra 3 LED zapewniającą doskonałe wrażenia z oglądania. Wyświetlacz 100Hz Full HD obsługuje 24p i osiąga wartość jasności 450 cd/m², dyn. kontrastu 55 000:1 oraz czas reakcji wynoszący zaledwie dwie milisekundy.

Być może nie tak łatwo dostrzec na zdjęciu różnicę między telewizorami z technologią poprawy obrazu Perfect Pixel HD Engine i bez niej. W telewizorze Philips po prawej stronie technologia ta jest aktywowana i zapewnia znacznie ostrzejszy i wyraźniejszy obraz. Nawet szczegóły przy krawędzi obrazu są nadal bardzo widoczne.

Na targach European Imaging and Sound Association (EISA) telewizor Philips LED Lux z podświetleniem LED, technologią Perfect Pixel HD Engine i Ambilight Spectra otrzymał tytuł telewizora LCD roku i może teraz słusznie nazywać się „europejskim telewizorem LCD 2008-2009”. Philips LED Lux oferuje oszałamiającą jakość obrazu dzięki najnowszej technologii podświetlenia LED i, jak twierdzi Philips, osiąga dynamiczny współczynnik kontrastu na poziomie 2 000 000:1, czyli wyjątkowo wysoką wartość kontrastu, która nigdy wcześniej nie została osiągnięta! Poza ramą ze szczotkowanego aluminium, szczegóły techniczne są również naprawdę imponujące. Na przykład LED Lux ma rozdzielczość 1080p Full-HD, obsługuje 24p True Cinema i oprócz ostrego jak brzytwa wyświetlacza Clear LCD 100Hz z bardzo krótkim czasem reakcji, oferuje również zintegrowane odbiorniki HDTV.

Naukowcy z firmy Philips postawili sobie za cel opracowanie niezwykle płaskiego telewizora, który będzie można powiesić na ścianie jak obraz. I tak Philips prezentuje na targach IFA prototyp, który ma zaledwie osiem milimetrów grubości. Klucz do konstrukcji tkwi w podświetleniu. Prototyp wykorzystuje płytę światłowodową, która jest podświetlana z boków diodami elektroluminescencyjnymi. Dzięki temu światło jest rozprowadzane równomiernie na całej powierzchni, a wcześniej najgrubsza część mogła być teraz zredukowana do zaledwie jednego milimetra. Równie zaskakująca jest waga prototypu, która wynosi zaledwie około 5 kg. Choć to wciąż marzenie o przyszłości, Philips pokazuje swoją nową serią Essence, że tak cienkie telewizory mogą stać się również komercyjne. 42-calowy model z tej serii ma grubość 38 milimetrów. (via Golem)

Philips na targach IFA zaprezentował również pierwszy prototyp trójwymiarowej telewizji. Technologia Philips WoWvx umożliwia oglądanie obrazów 3D bez okularów 3D. Takie wyświetlacze 3D mają duże pole widzenia i dlatego są idealne dla dużej liczby widzów. Według Philipsa, telewizja 3D to kolejna wielka rzecz od czasu wprowadzenia kolorowych wyświetlaczy. Dzieje się tak dlatego, że 3D daje o wiele więcej możliwości w wielu różnych dziedzinach.

IFA 2008: Innowacje i trendy

  • IFA 2008: telewizory Samsunga
  • IFA 2008: telewizory Sony
  • IFA 2008: telewizory Philipsa
  • IFA 2008: telewizory Panasonic
  • IFA 2008: więcej producentów telewizorów

Powiązane artykuły