1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. Nagroda iF Design Award 2008 dla „ramki na zdjęcia” firmy Toshiba.

Nagroda iF Design Award 2008 dla „ramki na zdjęcia” firmy Toshiba.

toshiba-picture-frame-tv

Nagroda iF Design Award 2008 dla „ramki na zdjęcia” firmy Toshiba.

Spośród 2771 zgłoszeń nowa koncepcja wzornicza firmy Toshiba „Picture Frame” otrzymała nagrodę iF Design Award 2008. I nie bez powodu, ponieważ koncepcja „Picture Frame” obecnej serii XF i ZF wnosi na rynek wiele rozmachu i wyznacza nowe standardy w projektowaniu. Niezwykle stylowy i ultranowoczesny wygląd sprawia, że telewizory LCD z serii Toshiba przyciągają wzrok. Ale nie tylko wzornictwo jest wyjątkowe i dobre, Toshiba pokazuje również, jak uzyskać jak najwięcej designu na małej przestrzeni, wierna hasłu „maksymalny obraz przy minimalnej przestrzeni”. I to właśnie udało się osiągnąć. Przy szerokości ramki wynoszącej niecałe 2 cm, zestawy są wyraźnie poniżej średniej wynoszącej 5 cm dla konwencjonalnych płaskich telewizorów.

Nie jest to czynnik nieistotny. W końcu oprócz jakości obrazu i dźwięku, bardzo ważnym kryterium zakupu jest również rozmiar. Trzeba przyznać, że Toshiba w ten sposób wciska się w niszę rynkową i robi to z niezwykłym wyrafinowaniem. Jeśli więc nigdy nie znalazłeś odpowiedniego telewizora LCD z powodu problemów z przestrzenią, teraz masz możliwość posiadania większego płaskiego telewizora dzięki nowej koncepcji projektowej. Na przykład 40-calowy zestaw z serii „Picture Frame” zajmuje tyle samo miejsca, co zwykły 37-calowy telewizor. Teraz wydaje się oczywiste, że oszczędność miejsca będzie miała wpływ na technologię. Ale daleko od tego! Wszystkie modele posiadają trzy wejścia HDMI, najwyższą rozdzielczość Full HD i zachwycają niezwykłą ostrością obrazu.

Toshiba osiągnęła oczywiście to, nad czym wielu konkurentów pracowało od dawna. Jeszcze więcej jakości w jeszcze mniejszej przestrzeni.

Powiązane artykuły