1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. Telewizory laserowe Mitsubishi są w blokach startowych

Telewizory laserowe Mitsubishi są w blokach startowych

mitsubishi-laser-tv

Telewizory laserowe Mitsubishi są w blokach startowych

Nowa technologia laserowa została wprowadzona już rok temu. Na ostatnich targach CES (Consumer Electronic Show) firmy Mitsubishi i Canon zapowiedziały pierwsze telewizory laserowe. W pierwszej połowie 2008 roku nadejdzie wreszcie czas, kiedy w sprzedaży pojawią się pierwsze telewizory laserowe z nową technologią. Już w styczniu, na zbliżających się targach CES, Mitsubishi chce zaprezentować nowe zestawy. Już w najbliższej przyszłości telewizory laserowe powinny zapewnić sobie miejsce na rynku i ze względu na lepszą jakość stanowić dobrą alternatywę dla uznanych już telewizorów LCD i plazmowych.

Dzięki zastosowaniu trzech różnych lamp laserowych możliwe jest uzyskanie znacznie lepszej jakości kolorów, jak również silniejszego blasku kolorów. Obecne urządzenia mogą wyświetlać tylko 40 procent kolorów, które mogą być wykryte przez ludzkie oko, podczas gdy technologia laserowa umożliwia pokrycie do 90 procent spektrum. Ponadto lampy stosowane w telewizorach laserowych zużywają znacznie mniej energii elektrycznej, co czyni je produktem bardziej przyjaznym dla środowiska. Kolejną decydującą zaletą jest znacznie mniejsze zużycie miejsca, ponieważ nowa technologia wymaga tylko wielkości pudełka zapałek i dzięki temu umożliwia zaprojektowanie telewizorów w sposób znacznie bardziej płaski.

Interesujące będzie to, czy w najbliższej przyszłości rozwinie się nowy trend w kierunku telewizorów laserowych i czy nowe telewizory będą w stanie przeciwstawić się uznanym telewizorom LCD i plazmowym.

Powiązane artykuły