1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. Sharp AQUOS LE700E i LE600E z pełnymi diodami LED

Sharp AQUOS LE700E i LE600E z pełnymi diodami LED

Sharp AQUOS LE700E i LE600E z pełnymi diodami LED

Prezentując dwa nowe telewizory AQUOS LCD z serii LE700E i LE600E z podświetleniem Full LED, firma Sharp robi krok w przyszłość. Przy zużyciu energii poniżej 100 watów przy przekątnej 52 cali w trybie domowym, Sharp reklamuje się najniższym na świecie zużyciem energii. Podświetlenie Full LED oferuje znakomite wartości kontrastu ponad 2 000 000:1, optymalne odwzorowanie kolorów i podświetlenie ekranu na poziomie ponad 90 procent.

Jak pokazano na targach IFA 2009, firma Sharp zastosowała białe podświetlenie Full LED w swojej nowej serii telewizorów LCD AQUOS. Rezultat: wierne naturze kolory i idealna czerń. Oznacza to, że oprócz efektywności energetycznej i wzornictwa, firma Sharp nadaje najwyższy priorytet reprodukcji obrazu. Frank Bolten, dyrektor zarządzający firmy Sharp Niemcy i Austria, wyjaśnił, że o zastosowaniu podświetlenia Full LED zadecydowały różne zalety w stosunku do technologii krawędziowej. Oprócz doskonałego obrazu dzięki maksymalnemu oświetleniu wyświetlacza, decydującymi czynnikami były również redukcja zużycia energii i kompatybilność cenowa, kontynuuje Bolten.

Diody LED rozmieszczone na dużej powierzchni za panelem dają równomierne oświetlenie i wrażenie wiernego odwzorowania kolorów. W serii LE700E rozdzielczość Full HD z technologią 100Hz zapewnia niezmącone wrażenia z obrazu. Nowa powierzchnia panelu zapewnia optymalne odwzorowanie kolorów i kontrastu przy bardzo niskich odbiciach światła. Konsument może nawet wpływać na zużycie energii przez swój telewizor poprzez przycisk Eco-Control na pilocie. Utylizacja telewizorów jest również przyjazna dla środowiska, ponieważ zawierają one mniej surowców i nie zawierają rtęci. Fakty te razem doprowadziły do przyznania telewizorowi przez Komisję Europejską znaku EU Eco-Label.

Innowacyjna konstrukcja skorupy zadowoli także lubiących szczegóły technologiczne maniaków. Seria LE700E posiada również szklaną podstawkę. Kolejnym elementem przyciągającym wzrok, będącym jednocześnie wyróżnikiem jednostek AQUOS LED, jest element w kształcie piramidy na środku dolnej krawędzi ramki. Seria LE600E i LE700E są w sprzedaży od sierpnia 2009 roku w rozmiarach od 32 do 52 cali.

Powiązane artykuły