1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. CES 2009: LG Display prezentuje telewizor LCD 480Hz

CES 2009: LG Display prezentuje telewizor LCD 480Hz

CES 2009: LG Display prezentuje telewizor LCD 480Hz

W Las Vegas trwają właśnie targi Consumer Electronics Show (CES) 2009, na których producenci elektroniki użytkowej pokazują innowacje i trendy przyszłości. Dotyczy to również wyświetlaczy i telewizorów. Podczas gdy u nas reklamowany jest jeszcze pierwszy 200Hz telewizor LCD firmy Sony, LG Display już na CES 2009 prezentuje pierwszy na świecie 480Hz telewizor LCD. Tendencja wydaje się zmierzać w kierunku coraz wyższych częstotliwości odświeżania obrazu, aby opanować czasami wyraźnie widoczny judder telewizorów LCD. LG Display dąży do wprowadzenia na rynek pierwszego telewizora 480Hz w drugiej połowie 2009 roku.

Nasi koledzy z Golem.de wyjaśniają, jaką zaletą jest wyższy frame rate. Aby to osiągnąć, „obliczane są obrazy pośrednie, a podświetlenie jest włączane i wyłączane w szybkim tempie”. W przykładzie 480Hz LG Display, 240 obrazów jest początkowo obliczanych z konwencjonalnego sygnału NTSC z 60 klatkami na sekundę. Funkcja „skanowanie podświetlenia” zapewnia również szybkie włączanie i wyłączanie podświetlenia tła, dzięki czemu wydaje się, że jest to 480 zdjęć na sekundę. Ponieważ jednak my, Europejczycy, pracujemy tylko z 50 klatkami na sekundę w standardzie PAL, to powinno się to przełożyć tylko na 400 herców.

Niestety LG Display nie podaje jeszcze żadnych informacji na temat współczynnika kontrastu, rozdzielczości i jasności czy ewentualnej reprodukcji 24p. Znany jest jedynie czas reakcji panelu, który podawany jest jako 4 milisekundy.

Powiązane artykuły