1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. LG SL9000 z podświetleniem LED i lokalnym przyciemnianiem

LG SL9000 z podświetleniem LED i lokalnym przyciemnianiem

LCDs mit Quantenpunkt-Technologie

LG SL9000 z podświetleniem LED i lokalnym przyciemnianiem

Z głębokością zaledwie 2,9 centymetra i wieloma funkcjami, takimi jak podświetlenie LED z lokalnym przyciemnianiem, bardzo dobre wartości energooszczędne i smukła, stylowa konstrukcja, nowy LG SL9000 przychodzi z pomocą. Nie mniej niż pięć trybów ekonomicznych gwarantuje o około 70 procent niższe zużycie energii niż w przypadku porównywalnych konwencjonalnych telewizorów LCD. Jest to głównie zasługa zastosowania analizy oświetlenia pomieszczenia, która automatycznie dostosowuje podświetlenie i inne ustawienia obrazu za pomocą Intelligent Sensor II. Najlepszy współczynnik kontrastu i doskonała jakość obrazu przy optymalnym wykorzystaniu energii to kwintesencja tej technologii. Firma LG pomyślała również o estetyce: jednowarstwowa konstrukcja dodaje więcej niż odrobinę luksusu do każdego salonu.

LG SL9000Zdjęcie: LG SL9000 w konstrukcji bezramkowej

Specjalna laminacja foliowa zaokrągla powierzchnię ekranu, aby stworzyć bezszwowy, jednolity i bezramkowy wygląd, jednocześnie redukując irytujące refleksy świetlne. Podświetlenie LED w LG SL9000 oferuje wyjątkowo wysoki kontrast dynamiczny 3 000 000:1, a także pełną czerń i drobniejszą gradację szarości. Jednocześnie antyodblaskowy ekran Full HD 1080p tworzy optymalne wrażenia kinowe ze względu na bliski brak refleksów świetlnych, szczególnie dla miłośników filmów i fanów kina domowego.

LG pomyślało również o tym, aby w przypadku SL9000 uniknąć plątaniny kabli, ponieważ poprzez Bluetooth istnieje możliwość bezprzewodowego przesyłania treści cyfrowych, takich jak zdjęcia np. z telefonów komórkowych, muzyka i filmy – bezpośrednio na duży ekran. W zestawie znajduje się podłączenie do słuchawek bezprzewodowych. Korzystając z zewnętrznego dysku twardego, pamięci USB lub karty pamięci, można załadować pliki MP3, MPEG4, JPEG i DivX HD (MKV) przez port 2.0 z tyłu telewizora. Dodatkowo niewidoczne głośniki zapewniają imponujące wrażenia dźwiękowe.

LG SL9000 został po raz pierwszy zaprezentowany na tegorocznych targach IFA, a obecnie jest dostępny w sklepach jako 42SL9000 (42 cale) i 47SL9000 (47 cali).

Powiązane artykuły