1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. Multimedialny procesor Intela dla telewizorów z internetem

Multimedialny procesor Intela dla telewizorów z internetem

intel

Multimedialny procesor Intela dla telewizorów z internetem

Hasło „Intel Inside” nabiera teraz znaczenia również w sektorze telewizyjnym, ponieważ producent układów scalonych Intel chce zapewnić sobie duży kawałek tortu elektroniki użytkowej za pomocą nowych procesorów. Zarówno gry, filmy 3D, jak i filmy z sieci: W przyszłości telewizor ma stać się centrum multimedialnym. Na wewnętrznym forum deweloperów IDF w San Francisco lider branży zaprezentował układ CE4100, wpisując się w trend coraz bardziej wszechstronnych procesorów.

Intel odbył również spotkanie z producentem oprogramowania Adobe oraz producentem sprzętu sieciowego Cisco. Dzięki temu Flash Player firmy Adobe stanie się kompatybilny z telewizorami poprzez powiązanie go z oprogramowaniem Intela. Flash, popularny na całym świecie sieciowy standard animacji i filmów, już wkrótce przygotuje dla telewizora filmy, gry i inne treści internetowe.

Tymczasem nawet konserwatywne stacje telewizyjne starają się włączyć nową cyfrową rozrywkę do swojej oferty. W ten sposób doszło do współpracy Intela z CBS, jedną z najpopularniejszych amerykańskich stacji telewizyjnych. CBS chce wykorzystać oprogramowanie Intela do zapewnienia dostępu do treści internetowych, takich jak prognozy pogody, wiadomości czy gry. Ma się to odbywać za pomocą tzw. widżetów. Nowa platforma widgetów telewizyjnych ma ułatwić użytkownikom poruszanie się po ofercie multimedialnej.

Powiązane artykuły