1. Strona główna
 2. »
 3. Telewizja
 4. »
 5. Wiadomości telewizyjne
 6. »
 7. IFA 2008: telewizory Samsunga, szczegóły i zdjęcia

IFA 2008: telewizory Samsunga, szczegóły i zdjęcia

ifa

IFA 2008: telewizory Samsunga, szczegóły i zdjęcia

Hala koreańskiej firmy Samsung była zdecydowanie jedną z większych atrakcji na targach pod wieżą radiową. Samsung po prostu wie, jak urzec zwiedzających zapierającymi dech w piersiach kulisami i wspaniałymi pokazami i nie bez powodu prezentuje się jako jedna z największych firm zajmujących się elektroniką użytkową. W centrum uwagi znalazły się też oczywiście telewizory Samsunga. Zaprezentowano nie tylko zupełnie nowe serie telewizorów LCD, ale także telewizory plazmowe i OLED. Zaprezentowano również telewizory LCD 200Hz, największy na świecie telewizor LCD o ultra wysokiej rozdzielczości oraz monitory 3D.

Odwiedzających chyba najbardziej zadziwiło stoisko ultrapłaskich telewizorów OLED. Nowa technologia to organiczne wyświetlacze diodowe, które zużywają znacznie mniej energii niż inne rodzaje wyświetlaczy, takie jak LCD czy plazma, a mimo to oko wcale nie jest zaniedbywane. Bo niezwykle wysoki splendor kolorów, ostrość i kontrastowość wyświetlaczy OLED wydają się wielu zwiedzającym po prostu przytłaczające. Panele OLED powinny być też w przyszłości tańsze w produkcji. Obecnie jednak producenci, w tym Sony, wciąż pracują nad trwałością telewizorów OLED, która prawdopodobnie wciąż jest niższa niż w przypadku obecnych technologii wyświetlania.

W tym momencie może jeszcze kilka danych na temat telewizorów OLED Samsunga. 31-calowy telewizor OLED ma rozdzielczość 1.920 x 1.080 pikseli, co czyni go urządzeniem Full HD, wartość jasności wyświetlacza wynosi do 550 cd/m², a kontrast podawany jest jako 1.000.000:1. Czas odpowiedzi jest mniejszy niż 0,1 milisekundy. Głębokość wyświetlacza OLED wynosi zaledwie 3,8 milimetra. Nie podano szczegółów dotyczących mniejszych, 14-calowych telewizorów OLED.

Przypomnij sobie czasy, kiedy absolutnie musiałeś mieć telewizor z migotaniem 100Hz. Teraz doszliśmy do tego, że muszą to być telewizory 200Hz. Telewizory LCD Samsunga o mocy 200 herców robiły jednak spore wrażenie. Ze względu na jeszcze bardziej zwiększoną częstotliwość odświeżania, ruchy wydają się znacznie płynniejsze niż w przypadku obecnych urządzeń.

Ten monitor 3D od Samsunga naprawdę robił wrażenie. Wiele osób pewnie nawet nie wyobraża sobie, że telewizja 3D może działać bez okularów 3D. Ale to działa! Kiedy stoisz przed monitorem 3D, wydaje Ci się, że obraz porusza się przed wyświetlaczem. To bardzo dziwne uczucie, bo wydaje ci się, że możesz dosłownie wyciągnąć rękę i dotknąć obrazu. Po prostu trzeba to zobaczyć. Mam nadzieję, że na filmie wypadnie to trochę lepiej.

Oczywiście nie mogło zabraknąć nowych telewizorów LCD i plazmowych serii 7, 8 i 9. Serie te zachwycają niepowtarzalnym Crystal Design z artystycznymi ramkami w kolorach „Ruby Black”, „Deep Sea Blue” i „Carbon Black” oraz bardzo wysokiej jakości komponentami Samsung, dzięki którym oglądanie telewizji staje się prawdziwym przeżyciem.

IFA 2008: Innowacje i trendy

 • IFA 2008: telewizory Samsunga
 • IFA 2008: telewizory Sony
 • IFA 2008: telewizory Philipsa
 • IFA 2008: telewizory Panasonic
 • IFA 2008: więcej producentów telewizorów

Powiązane artykuły